Pět branek v Příbrami, z výhry se radují domácí

Fotbalisté Příbrami porazili v sobotním závěrečném utkání podzimu a 16. kola Gambrinus ligy doma Kladno 3:2. Domácí tým měl po celých devadesát minut více ze hry, přesto Kladno dokázalo dvakrát srovnat a o bod přišlo až dvě minuty před koncem.

Příbram mohla být před posledním podzimním zápasem relativně v klidu, celou sezonu se pohybuje blízko středu tabulky a na rozdíl od Kladna nemusí řešit sestupové starosti. A také úvod sobotního zápasu vyšel mnohem lépe domácím, kteří zahrozili už po čtyřech minutách, jenže Klesa ve finální fázi nedokázal překonat kladenského gólmana Pavlíka.

Příbram se přesto ujala vedení. V 19. minutě obešel Hušbauer dva obránce Kladna a svou individuální akci završil přesnou střelou k levé tyči kladenské branky. O pět minut později mohl zvýšit náskok domácích Pleško, jeho pokus z volného kopu ale zastavilo břevno. Domácí obrana však ve 29. minutě zaspala a dovolila Kladnu srovnat. Zachariáš našel v pokutovém území nabíhajícího Strnada, který střelou z první vyrovnal.

Po změně stran byla hra několik minut plná nepřesností, domácí byli přesto poněkud aktivnější a Kladno musel dvakrát zachránit brankář Pavlík. Především po hodině hry mu mohli spoluhráči poděkovat, když na brankové čáře lapil hlavičku Huni. V 68. minutě ale podruhé v zápase prošel kladenskou obranou Hušbauer a další střelou k tyči poslal Příbram do vedení. Kladno se přesto znovu vzchopilo a z další nenápadné akce čtyři minuty před koncem podruhé v utkání srovnalo. Přetažený centr na zadní tyč dolétl až na volného Zoubeleho, který jej uklidil pod břevno.

Rozhodnutí tak přišlo až dvě minuty před koncem, když kladenská obrana potřetí v zápase nechala dostatek prostoru domácím hráčům. Přihrávku Tarczala uklidil do sítě střídající Tomáš Wágner. Příbram tak získala před domácími fanoušky další tři body, naopak kladenští fotbalisté se dál potácejí poblíž dna tabulky.

1.FK Příbram - SK Kladno 3:2 (1:1)
Branky:
19. a 68. Hušbauer, 88. Wágner - 29. Strnad, 85. Zoubele. Rozhodčí: Jech - Kovařík, Moudrý. ŽK: Szabo. Diváci: 2076.

1.FK Příbram: L. Krbeček - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Fantiš (78. Wágner), Hušbauer, Tarczal, Klesa (86. Šmejkal) - Rodriguez Da Silva (63. Pilík), Huňa. Trenér: Karol Marko.

SK Kladno: Pavlík - Bartoš, J. Procházka, Gross, Mráz - Cigánek, Strnad, Holub (77. Klinka), Zoubele - Zachariáš (77. Šilhan), Tatanašvili (59. Szabo). Trenér: Martin Hřídel.