Fanoušci Werderu se radují: Pizarro je zpět!

Fanoušci Werderu se radují: Pizarro je zpět!

Útočník Werderu Brémy, jednoho z aspirantů na titul v německé bundeslize, Claudio Pizarro se poprvé po šesti týdnech absence zapojil do tréninku. Jednatřicetiletý Peruánec si na konci října přivodil zranění kotníku. "Daří se mi dobře," nechal se slyšet střelec.

Werderu patří v bundeslize aktuálně druhá příčka, na vedoucí Leverkusen ztrácí tým ze severního Německa tři body. Pizarro i přes svou téměř dvouměsíční absenci vede se šesti góly klubovou tabulku střelců spolu s Mezutem Özilem.

Šest týdnů trvalo, než se Pizarro vrátil do tréninku. V pondělí absolvoval reprezentant Peru individuální tréninkový program s fyzioterapeutem Stefanem Woltersem. "Daří se mi dobře. Musím teď jen čekat, jak bude noha reagovat na plnou zátěž," říká opora Brém.

"Pokud nebude dělat noha problémy, je všechno v pořádku. V opačném případě si budu muset dát ještě pauzu," je si vědom "Piza". V úterním tréninku podle klubových webových stránek proběhlo všechno v naprostém pořádku. Není tedy nereálné, že by se zkušený snajpr objevil v nějakém ze zápasů ještě před Vánoci.

Brémy čekají do Vánoc ještě tři zápasy. V sobotu se svěřenci Thomase Schaafa utkají se Schalke 04, v dalším týdnu je čeká zápas Evropské ligy na půdě španělského Atlétika Bilbao a 20. prosince narazí na Hamburk. "Uvidíme, jak bude jeho tréninkový program pokračovat. A podle toho teprve poznáme, jestli se Claudio dostane do Vánoc do hry," přiblížil Schaaf.

Problémy se netýkají jen Pizarra, ale i dalšího střelce Özila, který kvůli chřipce nenastoupil v posledním ligovém střetnutí proti FC Köln (0:0). "Mesutovi se už daří lépe. Je šance, že by se mohl ještě tento týden zapojit do tréninku," potvrdil lodivod Werderu.