Slovan mohl rozhodnout v první půli, zachraňoval ale až v závěru

Ke svému dalšímu přípravnému duelu si tentokrát pozval třetiligový Varnsdorf divizní Teplice. Teplice jsou ve své skupině B na krásném třetím místě a jako druhé mužstvo v pořadí dalo nejvíce gólů a nejméně jich dostalo.

Utkání se hrálo na umělé trávě ve Varnsdorfu a Teplice pžijeli s velmi mladým mužstvem. V první půli si varnsdorfští vytvožili více příležitostí, ale žádnou z nich nezužitkovali. Naopak tepličtí kromě jednoho rohu branku domácích výrazně neohrozili. A tak se šlo o poločase do šaten za stavu 0:0.
Po změně stran byli naopak aktivnější hosté a Slovan od vstřelení branky zachránila tyč. Své šance upravit skóre zahodili Chod, Jordák i Hyka. První branky se tak přítomní diváci dočkali až v 82.minutě, kdy umístěnou střelou z dvaceti metrů vymetl růžek branky, jinak dobře chytajícího Špinara, Kotiš.
Neuplynula ani minuta a hosté se dočkali vyrovnávající branky. Šamun využil nedorozumění ve varnsdorfských zadních řadách a srovnal skóre na 1:1. Vypadalo to na nerozhodný výsledek, když přišel faul hostů před pokutovým územím. K přímému kopu se postavil Jordák a umístěnou střelou k tyči upravil na konečných 2:1.

A jak hodnotil výkon svých svěřenců pro teplický web trenér Lukáš Přerost ?
"Byl to agresivní a bojovný zápas se zkušeným soupeřem. V první půli měl soupeř navrch a několikrát nás musel podržet brankář Špicar. V druhém poločase se hra vyrovnala. Domácí se dostali do vedení v 82.minutě, my rychle vyrovnali, ale nakonec se Varnsdorf radoval brankou ze závěru zápasu z vítězství. Utkání nás prověřilo, hráči se vydali ze všech sil," pochvaloval si trenér. Ten také poprvé nasadil mladého krajního hráče Mehremiče, který přišel do juniorky na půlroční zkoušku. "Jedná se o ročník 1992, může hrát v záloze i v obraně," popsal hráče Přerost.

Trenér Varnsdorfu Zbyněk Busta zhodnotil výsledek na domácím webu takto:
"Poločas byl podle průběhu klidně na 3:0. Pak jsme dali pohlednou branku, ale soupeř vzápětí po našem nedůrazném atakování využil prostor a srovnal. Nakonec výsledek v náš prospěch rozhodla další povedená střela, tentokráte z přímého kopu."

Sestava Teplic: Špicar - Peterka, Beran, Jablonský, Mehremič - Smrž, Karrmann, Pavlíček (60.Mirga), Šamun - Šollar, Prückner.

Sestava Varnsdorfu : Vaňák - Hyka, Vavroušek (46. Stehlík), Zachariáš (46. Ginzel), Čapek - Kabele (46. Ježdík), Jakobovský, Kotiš, Hozda (65. Nagy) - Chod, Jordák.

SK Slovan Varnsdorf - FK Teplice B 2:1