K vítězství stačil Boleslavi jeden gól

Ke svému dalšímu přípravnému utkání si juniorka Boleslavi pozvala Sokol Brozany. Hrálo se na umělé trávě v areálu mladoboleslavské 9. základní školy zvané Pastelka. Padl v něm jediný gól, ačkoliv boleslavští mladíci měli řadu dalších šancí.

Boleslavští začali zápas velmi aktivně. Už v 5. minutě utekl Synek svému strážci, gólman hostí zbrkle opustil branku a k míči se nedostal, ale boleslavský útočník z úhlu trefil jen boční síť. K další povedené akci Boleslavi patří střela Dolinajce, která však skončila v brankářově náruči. Za zmínku stojí i střela Hadziresice, která těsně minula horní růžek nebo Töglův centr z levé strany, ke kterému se jen těsně nedostal Synek. Ve 20. minutě po faulu na Hadziresice nastřelil Horák trestným kopem bránícího hráče.

Vydařenou půlhodinku završil Hadziresic, když se prosadil proti brozanskému brankáři. První ranou ještě nastřelil vyběhnuvšího brankáře, druhou už dostal míč do sítě - 1:0.

Do druhého poločasu vyběhli Boleslavští s podobnou chutí, jako do prvního. Ze tří gólových příležitostí však nevyužili ani jednu. Nejnebezpečnější byl v 51. minutě Dudkův centr z levé strany na Synka, brankář v pádu tuto šanci zmařil. V dalších minutách se Boleslavským nedařila kombinace a v důsledku toho se ani nedostávali do koncovky. A protože Brozany také nepředváděli mimořádně zajímavý fotbal, byla hra hodně rozháraná.

V 70. minutě z dobře vypadající pozice Tögel vystřelil slabě a nepřesně. V závěru utkání si Boleslavští vzpomněli na lepší herní projev a neúnavně atakovali soupeřovu branku. Po zaváhání brozanského beka Tögel nevyzrál na brozanského brankáře. A tak mladíkům z Boleslavi stačila k vítězství jen jediná branka z prvního poločasu.

FK Mladá Boleslav B - SK Sokol Brozany 1 : 0

zdroj:fkmb.cz