Hapalova Žilina odskočila Slovanu na čtyři body

Už na čtyři body zvýšili fotbalisté Žiliny svůj náskok v čele slovenské ligy. Ve druhém jarním kole včera svěřenci českého kouče Pavla Hapala zvítězili v Dunajské Stredě 2:0. Oba góly dal bývalý žižkovský útočník Tomáš Oravec, který otevřel skóre už po 18 sekundách hry.

Aktuální kolo a tabulka Corgoň ligy

"Samozřejmě bylo příjemné, že se nám povedlo jít bleskově do vedení. I Dunajská Streda měla v ofenzivě dobré momenty, ale my jsme měli větší šance a do poločasu jsme měli vést minimálně 2:0," řekl po zápase Hapal, kterého uklidnil Oravec druhým gólem až v 65. minutě.

Druhý Slovan Bratislava prohrál 1:2 v Banské Bystrici, která se na něj bodově dotáhla. O výhře domácích rozhodl dvěma góly v závěru prvního poločasu Michal Ďuriš.

Osmý Ružomberok vedený Františkem Strakou remizoval 2:2 s devátou Petržalkou, když dvě minuty před koncem přečkal bez úhony penaltu. "Měli jsme poměrně velkou převahu, mohli jsme vyhrát, ale v závěru nás podržel brankář Hrdlička, který chytil penaltu. Jsem rád, že jsme získali alespoň bod," řekl Straka.

Dnes se 21. kolo slovenské Corgoň ligy dohrává jediným zápasem, a to mezi Prešovem a Košicemi. Neovlivní ale postavení obou klubů - Tatran zůstane sedmý a Košice poslední.