Jan Zušťák: hrdina zápasu

Přestřelka. Gólová kanonáda. Koncert. Paráda. Nádherná podívaná. Tak nějak by se dal nazvat sobotní zápas mezi Hlavicí a Pískem. Kdo si našel cestu na toto utkání, nemohl litovat. Pohledný fotbal a branky mu zajistili pěknou podívanou. Hattrickem se blýskl nejlepší střelec ČFL Jan Zušťák - hrdina zápasu. Do utkání nastoupili hosté s nezvyklou stoperskou dvojicí Skopalík - Kubiš, jelikož oba střední obránci Musilova výběru jsou zranění.

Postřehy z tohoto zápasu nám přinesl web Hlavice.

Domácí Hlavice vstoupila do utkání aktivně a vidět byl v úvodu hlavně mladší bratr Alexandra Mendyho z Mladé Boleslavi - Vincent. Ten v 6. minutě zkusil pozornost Vršeckého, ale jeho střela mířila přímo doprostřed branky. V 10. minutě se osmělil Písek a hned z toho byl vedoucí gól. Roh zahrál Mašát na zadní tyč, kde byl Kosobud, ten sklepl zpátky do ohně, kde se nejlépe zorientoval Kubiš a šikovně poslal míč přesně k tyči - 0:1. V téže minutě mohlo být vyrovnáno, domácí dobře zakombinovali, jenomže Mendy v zakončení mířil nad. Mendy zlobil i nadále, ve 22. minutě nebezpečně hlavičkoval a Vršecký musel na dvakrát krotit balón.

Pak pěkně zakombinoval Polodna s Linhartem a druhý jmenovaný zakončoval střelou nad Hosmanovu branku. Píseckým hráčům dobře známý Šisler měl vyrovnání na kopačce ve 30. minutě, kdy se ocitl za obranou Písku, ale jeho střela cíl nenašla. No a tak přišel trest. Ve 34. minutě dostal míč na velké vápno Polodna, šikovně se obtočil přes Svojtku a pohotově vypálil, míč zapadl přesně na to samé místo jako Kubišův pokus a bylo to 0:2. Domácí chtěli rychle odpovědět, ale Petřivého hlavičku u tyče Vršecký bezpečně kryl. Ve 39. minutě se do míče ještě opřel Mašát, ale jeho projektil mířil vysoko.

Vstup do druhého poločasu vyšel Píseckým náramně. Hned ve 47. minutě posadil Mašát rohový kop přesně na hlavu Zušťáka a ten začal svůj parádní brankostroj - 0:3. O dvě minutky později se do velké šance po chytrém Zubákově přistrčení dostal Káník, ale jeho pokus o centimetry minul Hosmanovu bránu. Parádní akci předvedl v 58. minutě písecký levý bek Pravda. Nejprve vystihl rozehrávku domácích, pak u levé postranní čáry ustál souboj a pelášil do brejku, kde našel na malém vápně naběhnuvšího Zušťáka, který měl lehkou práci - 0:4.

Koncert hostů přibrzdil tlak domácího mužstva. V 67. minutě to byl Svojtka, který z otočky napálil po rohu tyč Vršeckého brány. Po následném rohu pálil do šibenice hlavičkující Grubhoffer - 1:4. Klidný čtyřbrankový náskok vrátil o minutu později píseckým svým třetím zásahem Zušťák, ten si zaběhl za obranu a křížnou střelou nedal Hosnamovi šanci - 1:5.

Domácí neváhali a z protiútoku korigovali Mendym, který si šikovně našel dlouhý aut Chrdleho - 2:5. Divočinu dovršila v 71. minutě hrubka Helda s Vršeckým, kteří si tak dlouho dávali přednost, až jim Chrdle sebral míč a Vršecký musel faulovat. Penaltu bezpečně proměnil Šisler - 3:5. Domácí vycítili velkou šanci z nekoncentrovanosti Písku a začali mohutně tlačit a hrát vabank.

V 77. minutě mohl domácí nadšení zchladit Polodna, ale jeho prudká hlavička po centru Helda šla doprostřed. Na konci už vrhli domácí všechny síly dopředu a vyplatilo se jim to. V 89. minutě neuhlídala hostující obrana přímý kop Šislera a na rozdíl jediného gólu hlavou korigoval Grubhoffer - 4:5.

Rozhodčí pak nastavil dlouhé 4 minuty a na konci té poslední mohlo být dokonce vyrovnáno. Vršecký dlouhý nakopnutý balón nevyboxoval dobře, míč se snesl až k Šislerovi, který v těžké pozici z úhlu přestřelil opuštěnou bránu a tak si tři body po divokém průběhu a hokejovém výsledku nakonec odvezli domů hráči Písku. Ti ale málem přišli o čtyřbrankové vedení a to se ve fotbale málokdy vidí.

Sestava Hlavice: Hosman - Herodes, Svojtka, Mikušík, Petřivý - Mendy (74. Julio), Havrda, Šisler, Koblížek - Wludyka (49. Chrdle), Grubhoffer.

Sestava Písek: Vršecký - Held, Skopalík, Kubiš, Pravda - Linhart, Kosobud, Mašát, Káník (65. Listopad, 90. Malý) - Polodna, Zušťák.

SK Hlavice - Písek 4:5