Uličného Olomouc padla v Kroměříži

HFK prohrálo na Hanácké Slavii rozdílem tří branek. V mistrovském utkání 19. kola Moravskoslezské fotbalové ligy podlehli svěřenci trenéra Petra Uličného na půdě posledního celku tabulky Slavii Kroměříž poměrem 3:0. Pro hosty to nebylo vydařené utkání.

V úvodu utkání měl dobrou příležitost hostující Filipský. Dostal za obranu dlouhý míč, ale jeho střele chyběla přesnost a razance. V 17. minutě Matoušek po rohovém kopu poslal míč hlavou nad branku. V 21. minutě přišla stoprocentní šance Olomouckého Zedníčka. Po chybě Matouška nezvládl útočník brejkovou situaci. V koncovce zaváhal a brankáře Vogla nepřekonal. O pět minut později se poprvé měnil stav ve prospěch domácího mužstva, když se ze standardky prosadil tečí hlavou na přední tyči Mazouch - 1:0.

Celek trenéra Petra Uličného poté kupil chybu za chybou a to se odrazilo na skóre utkání. V 31.minutě trefil odražený míč z voleje Hromek a ten skončil u levé tyče bezmocného brankáře Šroma - 2:0. Když ve 35. minutě přidal ještě třetí branku opět Hromek, kdy usměrnil na první tyči centr Matouška, bylo to pro svěřence Petra Uličného už hodně zlé. Do šaten odcházeli se svěšenýma hlavama a stavem utkání 3:0 pro domácí.

Ve druhém dějství ve 48. minutě mohl skóre změnit hostující Lukášek, nařízenou penaltu za ruku v pokutovém území však neproměnil. Míč napálil pouze do břevna Voglovi branky.

V druhé polovině utkání mohli domácí svůj náskok zvýšit, ale šance Janči, Dvořáčka, Hromka již využity nebyly. Domácí slávisté tak zaslouženě zvítězili 3:0.

Sestava SK Hanácká Slavia Kroměříž: Vogl - Smutný, Šilinger, Stojaník, Klimek, Dvořáček (64.Valášek), Matoušek, Janča (71.Mašlej), Grim, Hromek (84.Huška), Mazouch.

Sestava 1.HFK Olomouc: Šrom - Vajda, Lukášek, Zlatohlavý, Kopecký (88.Krejčí) - Filipský, Dadák ( 46.Šturma), Kovář, Costa (34.Grézl), Čtvrtníček - Zedníček.

Kroměříž - 1.HFK Olomouc 3:0