Řím porazil Inter a stáhl náskok na jediný bod

Souboj o titul v Serii A najednou dostává zcela nový rozměr. AS Řím si doma vyšlápl na Inter a díky výhře už za svým soupeřem zaostává pouze o bod, třetí AC Milán ztrácí na vedoucí Inter body tři. Po delší době naplno bodoval Juventus, který udolal doma Atalantu.

Řím v krásném zápase udolal Inter

AS Řím šel do zápasu s Interem s vidinou dotáhnutí svého rivala a podle toho do zápasu také vstoupil. Nejprve se dvakrát neprosadil Toni, ale v sedmnácté minutě už Řím vedl. Pizarro poslal standartku do vápna, Burdissovu hlavičku neudržel Julio Cesar a Daniele De Rossi se štěstím dopravil míč do branky. Řím i Inter měli v první půli i další šance, ale Sneijder z přímého kopu branku netrefil, Riise na druhé straně svým projektilem olízl tyč a tři minuty před přestávkou Walter Samuel hlavičkoval jenom do břevna. Do druhé půle Inter vlétl, Milito brzy trefil další břevno a střelu Sneijdera chytil Julio Sergio. Interu se nakonec povedlo vyrovnat. Sneijderova sražená střela se po několika odrazech dostala až k Militovi a ten nekompromisně vyrovnal na 1:1. Římané ale brzy znovu vedli. Taddei sice střílel, ve vápně ale zůstal zcela sám Luca Toni a bez problémů rozhodl. Inter ještě v závěru sahal po vyrovnání, ale Militovu šanci znovu zastavila branková konstrukce a Řím tak porazil Inter 2:1.

Za úvodní branku nese vinu Julio Cesar, který to také na rovinu přiznává: "Ano, udělal jsem chybu před De Rossiho brankou. Myslel jsem, že ten míč chytím a vyhodím, nevím co se stalo. I přesto jsme si ale prohrát nezasloužili." Stejného názoru byl i Diego Milito, který dvakrát napálil brankovou konstrukci: "Bereme porážku, prostě přišla. Jediná věc, která nám chyběla, byl druhý gól. Toniho branka nás pořádně ochromila, ale z mého pohledu chybělo málo k remíze. Zasloužili jsme si ji."

To v Římě se slaví a mluví o útoku na titul. "Byl to důležitý zápas, nejen pro mě, ale pro všechny, kdo Řím sledují. Musím hráče pochválit, hráli svojí hru a čekali, až ten gol přijde. Prvních 40 minut byl možná nejlepší fotbal, jaký Řím pod mým vedením hrál. Neskrýváme, že chceme Scudetto. Ale jsme stále o bod vzadu a podle toho se musíme chovat," prohlásil lodivod Claudio Ranieri. Podobně mluvil i střelec vítězné branky, Luca Toni: "Byl to skvělý večer. Dlouho jsme Inter pronásledovali a teď jsme jenom bod za nimi. Dál žijeme náš sen." Daniele De Rossi věnoval svou branku své dceři: "Na triku jsem měl fotku dcery Gaiy, jí jsem líbal po brance. Také jsem políbil znak klubu, miluju Řím moc, nejvíce po mé dceři. Teď můžeme dál věřit ve Scudetto a začíná nová část sezony."

Milán neporazil Lazio

AC Milán nedokázalo využít zaváhání Interu v Římě a neporazilo doma Lazio. Domácí sice vedli, Milán opět kopal velice přísně nažízenou penaltu, kterou proměnil Borriello. Milán ale vedení neudržel ani do konce první půle, po půlhodině hry Antonini podběhl centr a Lichtsteiner vyrovnal. Ve druhé půli mohl rozhodnout Antonini, ale trefil je brankovou konstrukci a když Abate pár minut před koncem netrefil prázdnou branku, rozešel se Milán s Laziem remízou 1:1. Trenér Milána Leonardo to ale nevidí nijak tragicky. "Kdo je favoritem na Scudetto, jestli Inter nebo Řím? AC Milán. Stát se může stále cokoliv," neztrácí hlavu brazilský trenér.

Tři body konečně slaví i Juventus. První krok k nim udělal Del Piero, který po půlhodině fantasticky trefil přímý kop z velké dálky a Juventus vedl. Před přestávkou ale vyrovnal Amoruso a o výhře Juventusu tak rozhodl až deset minut před koncem Felipe Melo po centru Del Piera. Neapoli stačila k výhře nad Catanií jediná branka, v úvodu druhé půle jí dal kapitán Paolo Cannavaro. Naopak zaváhal CFC Janov, který nedokázal dát branku na hřišti trápící se Sieny a odjel pouze s bodem za bezbrankovou remízu. Stejným výsledkem skončil i duel Chieva s Parmou.

Miccoli hattrickem sestřelil Bolognu

Palermo dál drží čtvrté místo, po tomto kole především díky Fabriziu Miccolimu. Micolli poslal svůj tým do vedení proti Bologni už po deseti minutách a když před přestávkou vyrovnal Adailton, Miccoli z penalty ještě před do pauzy znovu strhl vedení na stranu domácích Rosanero. Deset minut před koncem pak Miccoli ještě utekl obraně hostů a sám před brankářem nezaváhal a uzavřel tak hattrick. Fiorentina si dokázala doma poradit s Udine. Na začátku utkání se neuvěřitelně předvedl Handanovič, který zneškodnil jak střelu Vargase z úhlu, tak dorážku Gilardina. Pak už Fiorentina skórovala, když skvěle trefil přímý kop Juan Manuel Vargas. Před poločasem ale vyrovnal Pepe, který využil rychlý brejk hostů. Deset minut po přestávce pak Handanovič jenom vyrazil střelu Santany a Gilardino poslal domácí znovu do vedení. Santanu pak vyzval ke skórování Gobbi a když v závěru centr De Silvestriho proměnil Jovetič, odjelo Udine s porážkou 1:4.

Livorno v závěru vybojovalo doma bod za remízu s Bari. Bari dlouho vedlou brankou Allegrettiho, ale Tavano pět minut před koncem zařídil dělbu bodů. Stejně skončil i zápas Sampdoria - Cagliari, když na branku Gubertiho z úvodu druhé půle odpověděl deset minut před koncem hostující Nené.