2. liga: Ústí zaskočilo Zlín a zvýšilo náskok

Hráči Ústí nad Labem vyhráli šlágr 22. kola druhé ligy 2:1 na hřišti třetího Zlína a pojistili si vedení v tabulce. Na prvním místě mají o tři body víc než druhý Hradec Králové, Zlín je o další bod pozadu.

Aktuální kolo a tabulka 2. ligy

Do klíčového utkání o postup mohlo vstoupit lépe domácí mužstvo, rozhodčí ale branku Žůrkovi po předchozím ofsajdu neuznal. Po dvaceti minutách pak nabídli Zlínští svému soupeři laciné vedení. Šmahaj z poloviny hřiště zahrál malou domů, brankář Skácel s rozehrávkou otálel a v tísni napálil pouze hostujícího Jindráčka, od nějž se míč odrazil do zlínské sítě.

Domácí mohli odpovědět z pokutového kopu nařízeného za faul na Zbožínka, ale Kroupa bránu vůbec netrefil. O něco lépe si vedl za minutu po Pazderově vybídnutí Žůrek, tomu však zkazila gólovou radost tyč ústecké branky. Šok pro Zlín přišel osm minut před poločasem, kdy Šmahaj stáhl ve vápně Jindráčka a nařízenou penaltu proměnil Valenta.

Zlín se vrátil do zápasu dvě minuty před odchodem do kabin zásluhou přesné hlavičky Kroupy. Také vstup do druhé půle patřil domácím, jenže tvrdým střelám Abrahama a Kroupy chyběly centimetry. Ani Ústí nerezignovalo na útok, spoléhalo na rychlé brejky, ty však proti riskující zlínské obraně nedotahovalo do konce. I proto už se výsledek do konce utkání nezměnil.