Žižkov B vyplaval ze sestupových vod, Motorlet se topí

V sobotním zápase proti Motorletu nastoupila Viktoria Žížkov B. Hrálo se již na přírodní trávě a Motorlet potřeboval konečně bodovat. Trenérský tandem Žižkova si byl vědom důležitostí zápasu, čemuž odpovídala i posílená sestava.

Viktorka do utkání nastoupila ze zajištěné obrany s tím, že bude vyrážet do brejků. První se naskytl už v 8. minutě. Martan vysunul českou uličkou dopředu Demjana, který podél padajícího gólmana vstřelil úvodní gól utkání - 0:1. Motorlet v prvním poločase nestíhal, kupil chyby v obraně, které hráči Žižkova dokázali využívat k nebezpečným protiútokům. V 16. minutě stříleli rychle po sobě tvrdě Tomáš Kučera a Kočí. Obě střely byly zblokovány. V 24. minutě si první šanci připravil Motorlet, Hoareau křižnou střelou minul bránu. V zápětí se opět mohla radovat viktoriánská juniorka. Tomáš Kučera našel centrem zprava přesně hlavu Martana, který zvýšil už na 0:2. Motorlet předvedl v 28. minutě závar v pokutovém území hostů, Hoareau ale opět minul bránu. Žižkovská juniorka byla v prvním poločase sice aktivnější, ale mnoho nepřesností ji ještě mohlo do druhého poločasu mrzet.

Trenér domácích Hruška udělal o pauze dvě střídání, při kterých měl šťastnou ruku. Tři minuty po zahájení druhé půle kopal Jakub Kučera zprava standardku, kterou posadil přesně na hlavu Pinkase a rázem bylo utkání pouze o gól - 1:2! Byla to vůbec první střela domácích na bránu v zápase. Motorlet, povzbuzen vstřelenou brankou, převzal iniciativu na hřišti a vrhl vše do útoku. V 69. minutě přišla jako přes kopírák akce předcházející gólu domácích. Jakub Kučera standardku ze stejného místa posadil tentokrát na hlavu Musilovi, který jen těsně minul tyč Kolářovy svatyně. Čtvrt hodiny před koncem si připravil dvojí střídání i trenér Veselý, čímž definitivně otupil tlak Motorletu. Rozhodnutí přinesla 87. minuta. Hřebeček potáhl míč po straně, dostal se do pokutového území. Jeho tvrdou střelu vyrazil Foferka pouze na nohu Martana, který si se zakončením věděl rady - 1:3. Viktorka výsledek v závěru uhlídala. Tímto vítězstvím se Viktoria Žižkov po nedohraném 22. kole vyhouplia ze sestupového pásma.

Sestava Motorlet: Foferka - Čmejla, Pinkas, Hoareau, Jakub Kučera, Mareš, Musil, Machurka, Pyšek (45. Dvořák), Miroslav Kučera, Jirec (45. Brusch)

Sestava Žižkov B: Kolář - Tomáš Kučera, Markuzi, Petrů, Folwarczny - Houžvička - Martan, Kočí, Martin Kučera (74. Turek), Dočekal (74. Hřebeček) - Demjan (82. Bukač)

Motorlet - Viktoria Žižkov B 1 : 3