Hradec otevřel střelnici. Sokolov odjel s debaklem

Nečekaně vysokou výhru zaznamenal v domácím utkání Hradec Králové nad Sokolovem. Západočeský tým vyprovodil v rámci 22. kola 2. ligy s výpraskem 5:0 a dotáhl se na vedoucí Ústí. To porazilo ve víkendovém šlágr Zlín. Exligista z Moravy tak ztrácí na úhlavní konkurenty v boji o postup do první ligy už čtyři body.

Zlín - Ústí nad Labem 1:2 (1:2)

Ve šlágru kola se do vedení dostali jako první hosté. Zlínský Šmahaj z poloviny hřiště zahrál malou domů a brankář Skácel s rozehrávkou otálel tak dlouho, až v tísni napálil pouze hostujícího Jindráčka, od nějž se míč odrazil do jeho sítě. Domácí mohli srovnat o šest minut později, a to z pokutového kopu nařízeného za faul na Zbožínka, ale Kroupa bránu vůbec netrefil. O 13 minut později už to s ambicemi domácího oddílu na bodový zisk vypadalo hodně bledě. Šmahaj stáhl ve vápně Jindráčka a nařízenou penaltu proměnil Valenta. Dvě minuty před odchodem do kabin zásluhou přesné hlavičky Kroupy vykřesali Zlínští ještě jiskřičku naděje, když snížili na 1:2, ale ve druhé půli už se skóre nezměnilo, a tak Ústečtí zvýšili náskok na čele tabulky na svého sobotního soupeře už na čtyři body.

Most - Vítkovice 1:0 (0:0)

Kdyby se první půlhodina zápasu v Mostě vůbec neodehrála, necelá pětistovka diváků v ochozech, by vůbec o nic nepřišla. Zhruba 12 minut před půlí, ale vypálil domácí Hofmann, ale jeho projektil kryl brankář Vaclík. Brankou neskončily ani velké šance hostů. Drábek mířil těsně mimo a Sládka vychytal gólman Paleček. Jedinou, a tím pádem rozhodující branku zaznamenal 13 minut před koncem duelu Hofmann, který prudkou střelou k tyči překonal Vaclíka. Střelce branky našel ve vápně ideální přihrávkou Ruseckij a pomohl tak svému trenérovi Pulpitovi k prvnímu vítězství na lavičce Severočechů.

Hlučín - Sparta B 0:1 (0:0)

V Důležitém zápase o udržení ve druhé fotbalové lize se lépe prezentovali sparťanští junioři. Naopak domácí zůstali hodně za očekáváním. Za celých devadesát minut prakticky nepředvedli vůbec nic, přesto to dlouho vypadalo, že proti Pražanům vydolují z duelu alespoň bod. Jenže šest minut před koncem se k míči dostal nekrytý Belaid a dost možná zápas pravdy rozhodl. Tunisan ve službách Sparty B byl v tu chvíli na hřišti jako střídající hráč teprve čtyři minuty.

Jihlava - Žižkov 2:0 (1:0)

Oba týmy se po většinu prvního poločasu trápily, a tak se hra odbývala převážně mezi šestnáctkami. Když už se zdálo, že první dějství skončí bez branek, nacentroval od rohového praporku do vápna Krutý a kapitán Karlík poslal ukázkovou rybičkou Jihlavany do vedení. Hned po pauze se sám na žižkovského gólmana Hrušku řítil Dolejš, ale jedničku mezi třemi tyčemi nepřekonal. Vyrovnat mohl v 59. minutě po přiťuknutí Kaloda exjihlavský Vaculík, ale z hranice velkého vápna nasměroval svou střelu těsně mimo Uvarenkovu svatyni. Známé nedáš, dostaneš, se potvrdilo o 12 minut později. Gabriel v hlavičkovém souboji vybojoval balón, zatáhl míč, ideální přihrávkou mezi beky poslal do úniku Mešanoviče, jenž si tváří v tvář hostujícímu brankáři věděl rady. Alespoň snížit mohl v závěru Zengue, ale z malého vápna orazítkoval jen tyč domácí branky. Vysočina si díky vítězství nad Žižkovem prodloužila šňůru bez porážky, která aktuálně trvá už čtyři zápasy.

Dukla - Opava 1:1 (1:1)

Hosty po čtvrthodině hry poslal do vedení Schaffartzik, který po Čápově centru míč hlavou nasměroval přesně do sítě. Radost z něj ale Slezanům nevydržela dlouho, protože Pražané za pár minut vyrovnali, když odražený míč napálil za šestnáctkou Malý a trefil se přesně k pravé tyči. Oba týmy mohly strhnout během zbývajícího času vítězství na svou stranu, ale skóre už se do konečného hvizdu sudího nezměnilo.

Čáslav – Třinec 3:2 (3:1)

Premiéra nového trenéra Martina Hřídela na trenérské sesli středočeského týmu nemohla dopadnout lépe. Kouč, který ještě minulý týden vedl prvoligové Kladno vystřídal na lavičce Zenitu Zdenka Frťalu, jenž byl z Čáslavi odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům týmu. Zkušený Hřídel už je tak v pořadí třetím koučem Čáslavi v průběhu letošní sezony. Domácí si proti Třinci vypracovali během necelých 25 minut vedení 3:0, ale už v 27. minutě snížil Malíř a ve druhém poločase stejný hráč Třince zadělal na drama. Svěřenci trenéra Nečka už ale vyrovnat nedokázali.

Karviná – Vlašim 3:0 (0:0)

I v Karviné se přesvědčili, že nové koště dobře mete. To, co se dnes už bývalému kouči Kalvodovi nepovedlo od startu jarní části sezony, dokázal jeho nástupce Jiří Balcárek hned při své premiéře na lavičce Severomoravanů. Po bezbrankové první půli se první branky dočkala v 58. minutě. Střídající střelec Opic v té chvíli byl na hřišti sotva minutu a už se zapisoval do kolonky střelců, umístil do sítě čítankový centr od spolujráče Milosavljeva. Když se stejný hráč v závěru zápasu prosadil znovu, zvýšil stav už na 3:0, neboť devět minut před ním zaznamenal branku i Milosavljev.

Hradec Králové – Sokolov 5:0 (1:0)

Tak tohle se nečekalo. Východočeši i v zápase proti Sokolovu stále v domácím prostředí nejenže neztratili ani bod, ale dokonce poslali Západočechy domů s potupným debaklem 0:5. Přitom po první půli nic nenasvědčovalo tomu, že by se momentálně druhý celek tabulky mohl ve zbývající části zápasu tak rozstřílet. Po poločase totiž vedli Hradečtí 1:0, a to po brance Černého z penalty. Jenže pak přišel úsek mezi 50. a 59. minutou a svěřenci trenéra Kotala vstřelili tři branky. Suverénní vítězství pečetil v 73. minutě Dvořák.