Teplice rozdrtily Kladno a na čelo ztrácejí jen bod

Teplice se dál drží ve hře o titul. V zápase 25. kola smetly Kladno 5:0 a dotáhly se bod za vedoucí Ostravu se Spartou. Kladno přitom nezačalo špatně, jenže jeho šance vychytal brankář Slavík, a pak už se zápas pomalu změnil v teplickou exhibici. Dvakrát se trefil Vachoušek, po jednom gólu přidali Rosa, Stožický a Kalivoda. Kladno bude muset o záchranu bojovat až do konce.

Teplice rozdrtily Kladno a na čelo ztrácejí jen bod
Kompletní statistiky z utkání Teplice - Kladno

Kladno mělo v dubnu parádní formu, ze čtyř zápasů vytěžilo tři výhry a deset bodů ho katapultovalo nad čáru sestupu. A v úvodu zápasu se zdálo, že by ho mohla dobrá fazona provázet i v květnu. I bez nemocného trenéra Procházky totiž přijelo s otevřeným, běhavým fotbalem a postupně si vypracovalo herní převahu.

V 19. minutě hlavičkoval po Strnadově rohu na malém vápně Beneš a míč padal přesně pod břevno, jenže teplický brankář Slavík se střelhbitě položil do vzduchu a míč vyškrábl. Ještě víc mohli Tepličtí velebit reflexy svého brankáře za dalších sedm minut, to když od tyče vytáhl Grossovu hlavičku.

Slavík v posledních zápasech chytá v excelentní formě a mění teplická trápení ve výhry. Ani Teplice rozhodně nebyly v první půlhodině lepším týmem, přesně po jejím uplynutí ale zatlačily a fotbalové štěstí se jim hned vzápětí odměnilo vedením. Na roh malého vápna přiletěl Vachouškův táhlý nákop z levé strany, Došek ho přiklepl stoperu Rosovi, a ten už míč dostal do sítě.

Celý zápas se tím naprosto změnil. Teplice se probudily, přidaly na pohybu a dostávaly se do dalších šancí. Stožický v 35. minutě pálil z hranice šestnáctky těsně mimo, ale hned poté dostal po narážečce s Mahmutovičem šanci na reparát a ze skoro totožné pozice ho využil. Přesná rána k pravé tyči znamenala vedení 2:0.

Kladenští v poli nehráli špatně a zprvu se v Teplicích prezentovali mnohem lépe než třeba Ostrava, jenže také dělali chyby v obraně. A tu nejhorší si schovali na samý závěr poločasu. Zdánlivě ztracený míč pro Teplice vydoloval ve vápně Došek, prostrčil na Vachouška, který krkolomným obloučkem obstřelil brankáře Kostolanského potřetí.

I když Kladno o pauze zareagovalo dvojím střídáním v záložní řadě, jeho výkon už byl jen horší. Teplice na hřišti jasně dominovaly a brzy vedly už o čtyři branky. Verbíř rozjel na pravé straně rychlý brejk, jeho pas prodloužil patičkou Mahmutovič a Vachoušek se zpoza vápna nemýlil.

Drobný déšť, který se už od odpoledne snášel na Krušnohoří, během zápasu hodně zhoustl a začal hráčům komplikovat pohyb, nakonec však obstaral i gólovou tečku. Kalivoda v 83. minutě prošel od půlky až před vápno, z dobrých 25 metrů vyzkoušel brankáře Kostolanského, který poměrně lehkou střelu neudržel a pustil ji do sítě.