Hradec dělí dvě vítězství od prvoligové vstupenky

Už jen málo vídaný kolaps může připravit hráče Hradce Králové o vstupenku mezi prvoligovou elitu. Po kompletně odehraném 25. kole 2. ligy Východočeši vedou tabulku už o pět bodů před druhým Ústím nad Labem. Třetí Zlín po remíze ve Vítkovicích nabral na Votroky už desetibodové manko. Ve zbývajících pěti zápasech stačí svěřencům trenéra Kotala získat k definitivní jistotě postupu šest bodů.

Kompletní statistiky a průběžná tabulka soutěže

Viktoria Žižkov - Karviná 2:1 (0:0)

Dost možná ještě teď se Karvinští vzpamatovávají ze šoku. Severomoravané byli v Praze blízko zisku tří bodů, které by si připsali po dvou zápasech, ale všechny body jí sebral střídající hráč Žižkova Zdeněk Koukal, který skóroval v 87. a 90. minutě. Hosté tak během tří minut přišli o vedení 1:0, které drželi od 46. minuty, kdy se trefil jejich kapitán Opic. Ten mohl skórovat už v úvodu duelu, ale nastřelil hlavou jen pravou tyč. Svěřenci trenéra Petržely i díky šťastným brankám v závěru duelu vyhráli druhý zápas v řadě a v posledních čtyřech navíc nepoznali hořkost porážky.

Opava - Hradec Králové 0:1

Hradečtí dál pokračují v bezchybném tažení letošní jarní částí druhé ligy. Jeden z adeptů na postup do první ligy opět nezaváhal, i když ve Slezsku strhl zisk tří bodů na stranu Východočechů až tři minuty před koncem zápasu Fischer. Hradec zaznamenal 18. vítězství v sezóně po přesném centru Janouška, který propadl přes bránící hráče až na zadní tyč k nekrytému Fischerovi, který křížnou přízemní střelou překonal bezmocného Nováka.

Vítkovice - Zlín 0:0

Trápení exligového Zlína nebere konce. Svěřenci trenéra Mináře nedokázali vyhrát ani na půdě posledních Vítkovic. Papírový favorit ze Zlína nakonec mohl být za bod rád. Domácí totiž měli minimálně tři dobré gólové příležitosti. Kandidát na postup do nejvyšší soutěže v Česku čeká na zisk tří bodů už pět zápasů v řadě. Pět kol před koncem to vypadá, že Zlín se bude muset začít strachovat o třetí příčku. Dotahuje se na něj Jihlava, která na moravský klub ztrácí pět kol před koncem už jen osm bodů. Bronzová pozice navíc může hrát v konečném zúčtování velkou roli, protože pokud momentálně druhý tým tabulky z Ústí nad Labem postupovou pozici do konce sezony udržel a nesplnil by podmínky pro udělení prvoligové licence, tak by právo na start v první lize dostal třetí tým tabulky.

Sokolov - Hlučín 3:3 (1:3)

V posledních pěti zápasech získali Západočeši jen dva body, a to ještě za remízy v posledních dvou kolech. Předchozí zápasy pro ně skončili porážkou. Proti nováčkovi soutěže chtěli špatnou bilanci Baníkovci ukončit a už ve 4. minutě posunul Pilař míč Vaněčkovi, který střelou po zemi ke vzdálenější tyči nedal brankáři hostů šanci. Ovšem téměř z rozehrávky hosté rychle pronikli před branku a Gulajev střelou k tyči vyrovnal. To ale nebylo ze strany Hlučína všechno. V 9. minutě centr z pravé strany srazil za záda bezmocného Zachardy hlučínský Hrtánek. Když pak ve 36. minutě přesně takovou akci úspěšně zakončil Bartošák, ke kterému domácí brankář vyrazil předchozí centr, vypadalo to s ambicemi domácího výběru na bodový zisk zle nedobře. V 72. minutě domácí snížili. Podrazký z 25 metrů napřáhl a jeho rána zaplula pod břevno. V poslední minutě se domácí přece jen dočkali vyrovnání. Habaiův rohový kop tečoval do branky Radzinevičius. Sokolov tak už podruhé v řadě zachraňoval bod až v hektickém závěru.

Sparta B - Jihlava 0:3 (0:3)

Jihlava se dere vzhůru druholigovou tabulkou. O bod stále drží čtvrtou pozici před Žižkovem a na třetí Zlín ztrácí už jen osm bodů. Páté druholigové vítězství za sebou se v Praze pro Vysočinu zrodilo během první půl hodiny hry. Svěřenci trenéra Zdeňka Svobody inkasovali po brejku hned ve 4. minutě z kopačky Mešanoviče. V 18. minutě stejný hráč využil chyby domácí obrany a zvýšil na 2:0. Pohromu Sparty završil Filip Dort, který nikým neatakován přidal třetí branku. Hosté si už ve druhé půli vítězství pohlídali.

Třinec - Dukla Praha 1:2 (1:1)

Třinec už čtyři zápasy čeká na vítězství. Ze severu Moravy totiž všechny body odvezla Dukla. Ta naopak zaznamenala třetí plný bodový zisk v řadě. Domácí prohrávali po brance Pražanů už od osmé minuty, ale Malíř před koncem poločasu vyrovnal. Rozhodující gól vstřelil v 58. minutě Šiml, který využil chyby třinecké obrany. Svěřenci trenéra Nečka doplatili na mizernou produktivitu. Jinak by si připsali lepší výsledek.

Ústí nad Labem – Vlašim 0:0

Domácí byli v zápase proti nováčkovi soutěže aktivnější týmem, nedokázali však proměnit žádnou ze svých mnoha šancí. V tabulce jim tam nadále patří druhá příčka s pětibodovým náskokem na třetí Zlín. Přitom hned v úvodu utkání mohl po velké šanci jít severočeský mančaft do vedení. Míč se po centru ve vápně odrazil k Jindráčkovi, jeho tvrdou střelu gólman Vlašimi, ale vyrazil. Po půl hodině hry neuvěřitelně zaváhal Benčík. Karlík šel do souboje s gólmanem hostí Tomou, míč se odrazil k volnému Benčíkovi, který místo tvrdé střely poslal přihrávku na ležícího Karlíka. Míč skončil v náruči gólmana. Čtvrt hodiny před koncem měl na hlavě vítězný gól Zachariáše, ale po centru z rohu balónem orazítkoval pouze tyč vlašimské brány.

Čáslav – Most 1:1 (0:1)

O tom, že si oba týmy rozdělí po bodu, rozhodly v Čáslavi dvě gólové příležitosti. Po jedné na každé straně. Ve středních Čechách šli do vedení Severočeši, protože hned první střela Mosteckých na branku skončila gólem. Centr Fleišmana usměrnil za brankáře Fryštáka hlavičkující Nesvadba. Šest minut po přestávce domácí srovnali. Haniak, který prošel hostující obranou a přesným centrem našel Hlavu, který čím jiným, než hlavou vyrovnal.