Spartu na Bazalech nepoložil ani Řepkův vlastňák

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Zápas jara mistrovskou tajenku rozluštit nepomohl. Baník se Spartou remizoval 1:1. Vlastní gól si dal ve 13. Minutě po nedorozumění s Kozáčikem sparťan Tomáš Řeka. V 53. minutě využil zaváhání ostravské obrany Václav Kadlec a překonal Baránka. Sparta tak zůstává v čele tabulky jen o skóre před Baníkem. Jablonec ztrácí bod, Teplice dva.

Už ve druhé minutě běžel sám na Kozáčika domácí Varadi. Sparťanský náhradník pokus o lob odvrátil, Varadi se dostal k dorážce a trefil břevno.

V 11. minutě odpověděl hlavičkou po rohu Kucka, Baránek byl připraven.

A ve 13. minutě si dal nešťastný vlastní gól Řepka, když nadzvedl Vydrův centr před Kozáčikem. „Tooomaš Řepka,“ bouřily celé Bazaly. Vzápětí dostal žlutou kartu za brutální faul na Vydru.

„V tu chvíli jsme věřili, že to můžeme udržet a vyhrát. Škoda, že se to nepovedlo,“ litoval domácí záložník Mario Lička.

Kucka mohl vyrovnat ve 38. minutě, ale jeho střela, na kterou brankář Baránek nereagoval, skončila na břevně, od něhož se odrazila zpět do hřiště.

Sparta měla sice po většinu prvního poločasu územní převahu, ale gól vstřelit nedokázala. Baník se ujal vedení po Řepkově chybě. Snaží se poctivě bránit a sází na brejky.

Do druhého poločasu vstoupila dobře Sparta. Obránci domácích nedokázali odvrátit kolmici do pokutového území. Nejlépe se zorientoval Václav Kadlec a vyrovnal na 1:1. „Moc místa jsem neměl. Bony mi prostrčil míč a já střílel. Naštěstí mi střela vyšla. Jsem za ten gól rád,“ liboval si sparťanský střelec. „Stačí třikrát vyhrát a jsme mistři,“ dodal Kadlec.

I po změně stran byla Sparta nebezpečnější, Baník působil hodně nervózně. Ani jeden tým si už ale vyloženou brankovou příležitost nevypracoval.

„Musím přiznat, že nás Sparta přehrávala, takže nakonec ten bod bereme,“ přiznal Lička. Jeli jsme sem vyhrát, to se nepovedlo, cítili jsme, že jsme lepší, je to škoda,“ litoval Sionko.