Plzeň si zastřílela v České Lípě

První výhru na hřišti soupeře a hned o čtyři branky. Takový úspěch si mohla na své konto připsat juniorka Plzně. Rozstřílela Arsenal Ceská Lípa 4:0.

Viktoriáni odjeli na hřiště soupeře posíleni o zkušené hráče z A-týmu. Obranu vystužil Ševinský, do zálohy nastoupil Vladimír Darida a útok posílil Tomáš Krbeček. Samotný zápas nabídl od jeho počátku svižnou hru. Již ve 2. minutě zahrávali domácí rohový kop, míč ale skončil v náručí brankáře Houdka. O dvě minuty později měla Viktoria výhodou trestného kopu, který zahrával Mandous. Stejný hráč byl u zrodu i další akce Viktorie, když vysunul Heráka, kterého zastavil až brankář Meier. V 10. minutě poprvé zahrozil Tomáš Krbeček, domácí gólman ale stačil míč vytěsnit mimo tyče. Nadějně pro Viktorii vypadal i brejk Štrajta ve 28. minutě, jeho snahu však zastavil, pro ofsajdovou pozici, praporek pomezního. Aktivně hrající Štrajt byl i u zrodu první branky.Ve 38. minutě zatáhl míč, prošel přes obranu, jeho následnou střelu zablokoval domácí zadák ke Krbečkovi a ten se nemýlil - 0:1.

domácí se ale nezalekli a hned v úvodu druhé půle zahrozili Finklárem, brankář Houdek byl však na svém místě. V 67. minutě se stejně jako při podzimním duelu prosadil Vladimír Darida a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 0:2. Zvýšit hlavou po rohovém kopu mohl o dvě minuty později František Ševinský, ale zápis do listiny střelců mu nevyšel. V 73. minutě to bylo 0:3. Pohlednou kombinační akci zakončoval Ondřej Vitouš. S chutí hrající viktoriáni nepřestávali atakovat domácí svatyni a jejich snaha byla oceněna čtvrtým gólem. Ten si v 75. minutě připsal jako svůj premiérový Martin Sladký - 0:4. Závěr zápasu byl již jednoznačně v režii svěřenců trenéru Matejky a Lepešky, kteří si tak připsali první výhru na hřišti soupeře.

"Přestože výsledek vypadá jednoznačně, určitě se nerodil jednoduše. Domácí byli v první čtvrthodině hodně nebezpeční. Spousta míčů mířila do vápna, ale do zakončení se nedostali. My jsme se postupně zvedli a šli do vedení zásluhou Krbečka. Jak Krbeček, tak i Vláďa Darida odehráli výborné utkání. Stejně jako František Ševinský, s jehož hrou vyrostl výkon mladého Matase," komentoval zápas, ale i posily z prvoligového kádru,pro domácí web asistent trenéra Martin Lepeška. "Druhý poločas soupeř fyzicky odešel. Měli jsme místy až drtivou převahu, kterou jsme dokázali korunovat krásnými brankami. Soupeř nás prakticky neohrozil, soustředil se na obranu," líčil průběh spokojený kouč. "Celý tým dnes zaslouží pochvalu za druhý poločas. Přestože tam bylo ještě několik chybiček, všichni bojovali."

Arsenal Česká Lípa - FC Viktoria Plzeň B 0:4