Euforie na Letné! Řepka vystřelil Spartě titul

[tag]AKTUALIZOVÁNO 19:20[/tag] Zcela po zásluze zvítězila Sparta v posledním ligovém kole nad Teplicemi 1:0 a po třech letech se raduje z titulu! Jedinou branku utkání vstřelil krátce po poločase kapitán Tomáš Řepka. Vyprodaná Letná teď zažije bouřlivé oslavy.

Sparťané na Teplice v úvodu utkání doslova vlétli a netrvalo dlouho, než se vyprodaná Letná dočkala první šance. V páté minutě z pravé strany šestnáctky centroval Sionko, ale zakončení Wilfrieda z první těsně minulo levou tyč Slavíkovy branky.

Chvíli nato se do další velké příležitosti dostal znovu útočník z Pobřeží Slonoviny, ale jeho hlavička po dlouhém pasu Kušníra směřovala nad bránu hostujícího celku, který se v té době dostával k míči jen sporadicky.

Ve 12. minutě, krátce poté, co příznivci klubu z Letné odprezentovali své choreo, šly Teplice do přečíslení dva na jednoho. Mahmutovič uháněl s míčem k vápnu, ale prováhal vhodný okamžik k přihrávce na zcela volného Verbíře a nakonec o balón přišel díky vraceujícímu Pamičovi, jenž teplického útočníka čistě odzbrojil.

Po třiadvaceti minutách se mohli radovat Severočeši. Odražený míč v malém vápně směřoval k Matulovi, ten na něj však nedosáhl a klid sparťanům dodal až Kozáčik, jenž ho nadvakrát ukryl ve svém náručí. Prakticky z protiútoku střílel z pravé strany Sionko, ale jeho pokus zblokoval jeden z teplických obránců.

Domácí hráči měli více ze hry i po pětatřiceti odehraných minutách. Odměnou za herní převahu jim mohl být gól Wilfrieda, ten si ale míč zpracoval nešikovně rukou, což hlavnímu sudímu Patákovi neuniklo. A když gólem neskončila ani velká šance Pamiče, který z 20 metrů jedovatou střelou jen o kousek minul teplickou bránu, do šaten se oba soupeři rozcházeli za nerozhodného stavu.

Krátce po přestávce zaplavila Generali Arenu euforie. Střídající Žofčák, jenž nahradil Hohenedera, poslal z pravé strany centr do vápna, kde si na míč vyskočil kapitán Sparty Řepka a otevřel skóre utkání!

Jednogólové vedení Řepkovi a spol. viditelně nestačilo. Pár minut po úvodním gólu se dostal do šance Kucka, který pálil akrobaticky hned z první, jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil. Stejný hráč měl obrovskou šanci i chvíli na to, z voleje ale zamířil pár centimetrů od pravé tyče Slavíkovy branky.

Když v 62. minutě obíhala vyprodanou Letnou mexická vlna, mohli svěřenci Jozefa Chovance své vedení navýšit. Kušnír doběhl zdánlivě ztracený balon, který v pádu odcentroval na volného Kadlece, ten ale v pádu z voleje z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Drtivá převaha hráčů v rudých dresech pokračovala i nadále. Na Žofčákův centr z přímého kopu si naběhl stoper Brabec, ale jeho hlavička si cestu do teplické branky nenašla. Domácí měli v této fázi hry jasně navrch.

Teplice tempu, které Sparta nasadila od úvodních minut, evidentně nestačily a výsledkem toho byly další příležitosti, kteří si Letenští s blížícím se koncem zápasu vypracovávali. Bouřlivý potlesk vyvolala bomba Kucky ze třiceti metrů, kterou Slavík s problémy vyrazil.

Sparta už si těsné vedení pohlídala a velké oslavy mohly začít...