Vedoucí Sezimovo Ústí přejelo druhé Ovčáry

Přesvědčivým vítězstvím lídra soutěže v poměru 3:0 skončil sobotní šlágr 28. kola ČFL, v němž vedoucí Sezimovo Ústí hostilo druhé Ovčáry. Domácí Spartak tak zároveň korunoval nadmíru úspěšný den jihočeských zástupců ve třetí nejvyšší soutěži, protože už dopoledne rezerva českobudějovického Dynama smetla poslední Motorlet 4:0 a Písek přehrál béčko Viktorie Žižkov 4:0.

Aktuální kolo a tabulka ČFL

V souboji prvních dvou týmů tabulky šlo domácí Sezimovo Ústí do vedení po dvaceti minutách hry, kdy si Barteskův centr srazil nešťastně do vlastní branky hostující fotbalista Studený. O tři minuty později po rohu Kostečky zvýšil Janů a už ve 34. minutě uzavřel skóre na konečných 3:0 Předota, když dostal do sítě míč vyražený brankářem Ovčár Strakou.

Ten sice přijel na jih Čech s exkluzivní vizitkou v podobě šestnácti vychytaných zápasů s čistým kontem v této sezoně, společně se svým týmem si však odvezl debakl, který nepamatuje už více než tři roky. Rozdílem tří branek totiž prohrály Ovčáry naposledy 5. května roku 2007, kdy v zápase ČFL podlehly 0:3 na hřišti příbramského béčka.

Celek Sezimova Ústí pod vedením trenéra Luboše Zákostelského vrátil středočeskému soupeři podzimní porážku 0:1 z Ovčár, hlavně se však znovu od něj odpoutal, a čtyři kola před koncem má tak tříbodový náskok. Zápasu na Soukeníku přihlíželo 350 diváků, přestože se čekal alespoň dvojnásobek, jenomže až příliš velkou konkurencí se mu ukázal být přímý televizní přenos ze semifinále hokejového mistrovství světa s účastí české reprezentace.

Také v Českých Budějovicích nebylo pochyb o vítězi již po prvním poločase, na ukazateli skóre bylo v té době rovněž 3:0. Do sítě posledního týmu tabulky se postupně trefili Klavík, Kaňák a Peroutka, po změně stran pak Rakovan z penalty a Jasanský.

V Písku se zapsali do střelecké listiny také jen domácí hráči, jmenovitě Held, Polodna a po obrátce Malý s Pastyrikem.

Jediné dnešní utkání, v němž uspěli hosté, se hrálo v Hlavici. Tým Loko Vltavín si odsud odvezl plný bodový zisk za vítězství 1:0, o něž se postaral svým gólem v úvodním poločase Michal Krimlák. Brankář Pražanů Pokorný musel v 73. minutě čelit kritické situaci, leč ani z penalty ho hlavický Mendy nepřekonal.