Češi konečně skórovali! Na Turky ale nestačili

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Turnaj v USA zahájila česká reprezentace porážkou 1:2 od Turecka. Jediný gól Čechů vstřelil deset minut před koncem zápasu Milan Černý.

První vážnější příležitost si vypracovali čeští reprezentanti. V páté minutě utkání se po rohovém kopu dostal u zadní tyče k hlavičce Hübschmann, který však branku přestřelil. Soupeř zahrozil o deset minut později, když z pravé strany pálil nebezpečně zcela volný Zan, Čech si ale s jeho pokusem poradil.

Po necelé půlhodině hry měli svěřenci Michala Bílka kopat pokutový kop, ale rozhodčí jasný faul ve vápně na Necida neodpískal. A záhy udeřilo na druhé straně. Arda Turan obešel v šestnáctce bezmocného Kušníra a vypálil do pravé tyče, od níž se míč odrazil za brankovou čáru. Turecko bylo v první polovině zápasu lepším týmem a jeho vedení tak bylo zasloužené.

Hiddinkův tým po přestávce pokračoval ve stejném tempu jako v úvodní pětačtyřicetiminutovce. A výsledek se dostavil záhy. Tři minuty po výměně stran nahrál z pravé strany Turam na Nihata Kahvecího, který střelou z první nedal českého gólmanovi šanci.

Na další velkou šanci se čekalo až do 76. minuty. Střídající Lafata vypálil ve vápně z otočky a míč jen o centimetry minul pravou tyč Demirelovy brány.

Český tým se však nakonec čestného úspěchu dočkal. Cetin necelých deset minut před koncem řádné hrací doby pokazil zpětnou přihrávku na Demirela, kterou vystihl Milan Černý, jenž tureckého gólmana prostřelil. Po gólu na 1:2 přebral český tým iniciativu, ale branku už vstřelit nedokázal.

Česko - Turecko 1:2 (0:1)