Jihlava se ve druhém poločase probudila

Třetiligový „B“ tým FC Vysočina dosáhl důležité záchranářské výhry, když na domácí půdě zdolal juniorku Sigmy Olomouc 3:2. Z jihlavského pohledu velmi nepovedenou první půli vystřídal velmi dobrý druhý poločas, který vyústil ve tři góly. Jsou to důležité tři body, ovšem boj o udržení nadále trvá.

První poločas se domácímu „béčku“ vůbec nevyvedl. Olomoučtí mladíci byli fotbalovější, pohyblivější a především více nebezpeční. Hrozících pokusů Jihlavy bylo minimum. Zato Sigma byla blízko branky hned několikrát. Ve 22. minutě nevyzrál na Matiáška Pospíšil, ve 34.minutě Krč minul domácí bránu. Jako poslední nedokázal překonat Matiáška chytrým lobem Chlebek. Ve 40. minutě se hosté po zásluze radovali. Po jihlavské ztrátě míče podnikli brejk, který z levé strany pokutového území přesně zakončil Nekuda.

O přestávce proběhlo v domácí kabině hromobití, které přineslo záhy svůj efekt. Ve 48. minutě Lovětínský zahrával roh, který dotlačil do sítě stoper Petr Filip – 1:1. Gólem probuzená Vysočina pokračovala v ofenzivním snažení. V 69. minutě už Vysočina vedla 2:1, neboť Simr našel nekryté místečko v Šustrově brance a přesně skóroval. Tlak Jihlavy pokračoval a vyústil v pokutový kop po faulu na Kopice. Kapitán Lovětínský se nemýlil a poslal Šustra na druhou stranu branky - 3:1. V 85. minutě zdramatizoval zápas hostující Tomáš Pospíšil, když snížil na rozdíl jedné branky. Domácí však v závěru potvrdili větší zkušenost a důležitou výhru uhájili.

„Šlo o duel rozdílných poločasů. V tom prvním jsme prohrávali osobní souboje, dělala nám problémy útočná aktivita hostí a hráli jsme hodně špatně. Po přestávce přišlo naše výrazné zlepšení, kterému napomohlo rychlé vyrovnání. Za výkon ve 2. půli jsme si výhru zasloužili. Rodila se však hodně těžce a celý duel byl psychicky velmi náročný,“ uvedl na stránkách domácího klubu k zápasu trenér Josef Vrzáček.

Sestava Jihlava B : Matiášek - Benda, Filip, Ptáček, Naniáš (46. Kopic) – R.Demeter (87. Pikl), Karlík, Lovětínský, Cihlář – Peška (76. Leligdon), Simr.

Sestava Olomouc B : Šustr - Koutek, Ulma, Hajčík, Hála, Chlebek (61. Pospíšil), Kučera (60. Kostorek), Šichor, Nekuda, Pospíšil, Krč (71. Vavřík).

Jihlava B - Olomouc B 3 : 2