Vrzáček: Vyhráli jsme fotbalovou válku

Vrzáček: Vyhráli jsme  fotbalovou válku

Juniorka FC Vysočina zažívá velice podařený vstup do MSFL. Po 4. kole soutěže vybojovala už 9 bodů, čímž se zařadila na přední pozice tabulky.

Celý první poločas vyšel lépe hostům. Do vedení se dostali již v 9.minutě, když rohový kop zužitkoval hlavičkující Šilinger – 0:1. Aktivnější Kroměříž byla ve velké šanci i v 30. minutě, kdy jihlavské zaváhání nevyužil Hromek. A jak se říká "Nedáš, dostaneš", přišlo vyrovnání. Po ose Demeter - Lovětínský se podařilo krásně uvolnit Kosaka, který postupoval sám na Maráka a srovnal na 1:1. Oboustranně aktivní zápas pokračoval šancemi před gólmanem Procházkou. V 39. minutě namazal Leligdon Hromkovi, který zcela sám jen o centimetry minul pravou tyč jihlavské branky! Tentýž hráč o 2 minuty později našel Mazoucha, který z nadějné pozice vysoko přestřelil. Ve 42. minutě vyšel presing dvojici Lovětínský – Kosak, míč získal Bača, nahrál Lovětínskému a jeho pokus gólman vyrazil nad.

Druhá část byla v režii domácí juniorky. Nejprve v 50. minutě se Vacek po centru Dobrovolného ocitl v dobré šanci, ale jeho hlavička našla pouze rukavice Maráka. V 56. minutě se premiérovou trefou v MSFL předvedl Dobrovolný a poslal tak svůj tým do vedení. Jihlava poté díky velké bojovnosti a snaze odolávala tlaku Kroměříže a v 90. minutě se dočkala sladké tečky v podobě gólu Bači, který upravil skóre na konečných 3:1 pro Jihlavu B.

„První poločas rozhodně nebyl dle našich představ. Kroměříž mohla vést i více než 1:0. Místo toho se nám poměrně šťastně podařilo vyrovnat. Ve 2. části jsme hosty začali přehrávat pohybem a šli jsme po zásluze do vedení. Zvládli jsme i následný tlak Hanácké Slavie. Výhru v této fotbalové válce, která byla obrovskou školou pro naše mladé hráče, v závěru potvrdil Bača. Jsme spokojeni s bodovým ziskem a nasazením hráčů, ovšem náš výkon nebyl kvalitní,“ zhodnotil utkání pro jihlavský web trenér Josef Vrzáček.

Sestava Jihlava B : J.Procházka - Bambula, Filip, Ptáček, Dobrovolný - Demeter, Leligdon, Lovětínský, Kosak (58. Šandera) - Bača, Poláček (16. Vacek, 79. Pikl).

Sestava Kroměříž : Marák - Valášek, Šilinger, Klabal, Stojaník - Klimek (75. Huška), Mazouch, Matoušek, Hromek - Smutný, Janča (77. Mašlej).

Vysočina Jihlava B - Kroměříž 3 : 1