Budějovice deklasovaly Boleslav

V sobotním dopoledni se na hřišti Dynama Českých Budějovic odehrálo utkání o třetí místo v tabulce ČFL a mělo nečekaný průběh. Jihočeští mladíci potvrdili na domácím hřišti skvělou formu a svého soupeře z Mladé Boleslavi deklasovali 4:0.

První poločas začal aktivně na obou stranách. V 17. minutě se prvního úspěchu dočkali domácí. Hostující brankář Vorel musel zasahovat mimo šestnáctku proti dotírajícímu Timmovi. Odkop se mu ale nepovedl, míč si zpracoval Dobal a povedeným lobem trefil prázdnou boleslavskou branku - 1:0. Neuplynula ani jedna minuta a budějovičtí se radovali podruhé. Boleslavští ztratili míč, který získal Šíma a přesnou ranou ze třiceti metrů vymetl šibenici Vorlovy branky - 2:0. Mladá Boleslav se poté snažila držet balón a kombinačně se prosadit, pozorně hrající Jihočeši však svého soupeře do konce prvého poločasu nepustili prakticky do žádné vážnější šance.

Z počátku druhého poločasu nejprve po Kyselově přihrávce nepřesně vystřelil Volf. V 61. minutě po spolupráci s Dudkou hlavičkoval z gólové pozice Volf nad břevno. A protože i na jihu Čech platí rčení "Nedáš-dostaneš", dostali se ke slovu budějovičtí. V 64. minutě se potřetí do boleslavské sítě trefil Rein - 3:0. A ten samý hráč v předposlední minutě završil skóre zápasu, když potrestal chybu Svobody - 4:0.

Sestava SK Dynamo České Budějkovice"B": Křížek - Sajtl (82. Pösinger), Sláma, Holub, Koutný - Bakala (74. Řepa), Nitrianský (46. Rein), Dobal, Šíma - Timm, Sedláček.

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Vorel - Zbrožek, Svoboda, Janíček, Hrdlička - Kysela, Delič, Ščuk, Dudka (63. Synek) - Hadziresič (76. Tvaroha), Volf (63. Schubert).

České Budějovice B - Mladá Boleslav B 4 : 0