Karlovy Vary na lopatkách

Druhou výhru na hřišti soupeře si v sobotu dopoledne připsala juniorka Viktorie Plzeň. Ta sehrála vítěznou partii v Karlových Varech. Cestu za třemi body odstartoval již ve druhé minutě Martin Hruška. Svěřenci trenéra Skály přidali do poločasu ještě další dvě branky a tím prakticky rozhodli zápas. Přestože trenér Skála před zápasem upozorňoval své svěřence na to, že Vary nebudou lehkým soupeřem, opak byl pravdou. Na hřišti vládlo pouze jedno mužstvo.

Plzeňanům, kteří byli posíleni o hráče A mužstva, ale i o dorostence, vyšel vstup do utkání z říše snů. Již ve druhé minutě nechala domácí obrana volného Martina Hrušku a ten se prosadil hlavou do protipohybu brankáře Četverika - 0:1. O třináct minut později bylo v táboře hostů ještě radostněji. Autorem druhé branky byl Dominik Mandula, který si vyměnil míč s Hruškou - 0:2. První příležitost domácích měl na kopačkách Tichota, jeho střela ale skončila na kovové konstrukci Houdkovy svatyně. S chutí hrající Plzeňané zahrozili znovu ve 23. minutě. Mandula však volil střelu do středu branky, kde byl připraven domácí gólman. Ve 39. minutě se bravurním zákrokem předvedl Dan Houdek, když efektně zlikvidoval trestný kop Osloviče. V samém závěru první části se znovu dostali ke slovu hosté. Ve 43. minutě přečíslili domácí obranu a kombinační akci zakončoval David Štípek - 0:3.

A plzeňští byli při chuti i v druhém poločase. První kdo zahrozil byli sice domácí, ale ke kýženému gólu tato akce nevedla. Pak se ke slovu dostali zase hosté a skóre se opět měnilo. Po závaru před brankou domácích se k odraženému míči dostal Dominik Mandula a střelou k tyči překonal Četveríka podruhé - 0:4. V 56. minutě byl blízko skórování exviktorián Kubice, ale z malého vápna minul. Stejně tak neúspěšný byl i plzeňský Presl, jehož střela orazítkovala tyč. V 68. minutě zakončil brejk lobovanou střelou Bogdan Milič - 0:5. Čtyři minuty před koncem se po průniku Presla prosadil Vladimír Darida a uzavřel skore na konečných 0:6.

"Všichni kluci dnes podali velice dobrý, nebál bych se říci, nadstandardní výkon," chválil na plzeňském webu své svěřence trenér Jiří Skála. "Vyšel nám vstup do utkání, kdy jsme v patnácté minutě vedli 2:0. Domácí viditlelně znervozněli, což nám nahrávalo. Kromě těch šesti branek jsme měli ještě tři další příležitosti a jedno nastřelené břevno. Skore tak mohlo být ještě vyšší." Premiérově se gólově prosadili i oba dorostenci - Mandula a Štípek. "Jejich výkony zápas od zápasu stoupají. Dnes patřili na hřišti mezi nejlepší hráče. Pokud budou i nadále na sobě pracovat, pak před sebou mohou mít slibnou fotbalovou budoucnost," dodává trenér.

Sestava Karlovy Vary: 1.FC Karlovy Vary: Četverik - Tichota, Oslovič, Kubice, Hrubý, Janáček (57. Němec), Šmrha, Vondráček, Nerad (65. Zápotocký), Geňo, Habai (17.
Vůjtěch).

Sestava Viktoria B: FC Viktoria Plzeň B: Houdek - Nový, Štefl, Matas, Dvořák - Hruška (68. Šlajs), Sladký, Darida, Štípek - Mandula (52 Presl), Milič (75. Mudra).Trenér: Skála.

1.FC Karlovy Vary - FC Viktoria Plzeň B 0:6