Rvali jsme se o každý míč, těšilo kouče Juventusu

Rvali jsme se o každý míč, těšilo kouče Juventusu

Juventusu se povedl v 9. kole italské Serie A skvělý kousek, když dokázal naplno bodovat na půdě AC Milán. Díky vítězství 2:1 drží tým "Staré dámy" stále kontakt s ligovou elitou. "Můj tým se obětoval," neskrýval nadšení trenér vítězů Luigi Del Neri.

AC Milán v ligovém šlágru s Juventusem poprvé ochutnal hořkost porážky v domácím prostředí. "Viděl jsem tým, který se rval o každý míč. To je cesta, po které bychom v této sezoně měli jít," citoval po utkání trenéra Juventusu server Goal.com.

Není divu. Jeho svěřenci nepůsobili na San Siru vůbec ustrašeným dojmem. Bojovali o každý centimetr na hřišti a dřeli naplno celých 90 minut. "Předvedli jsme opravdu dobrý výkon. V tomto bychom měli pokračovat. Touto výhrou jsme se v tabulce udrželi na vynikající pozici," těší Del Neriho, jehož mužstvu patří průběžná čtvrtá příčka.

Vítězství na hřišti jednoho z hlavních aspirantů na titul je velkým zážitkem a Del Neri si to také patřičně užíval. "Tenhle Juventus, který jsme viděli, ukázal, že má sedm životů. Prali jsme se a budeme teď makat naplno tak, abychom v tomto mohli pokračovat. Nebude to lehké, ale ukázali jsme, že Juventus má duši," říkal trenér italským novinářům.

A jak Del Neri ohodnotil výkon AC Milán? "Byli proti nám kompaktní a ukázali, že mají v mužstvu skvělé hráče. Jak jsem ale řekl, naši hráči se obětovali a byli schopni je eliminovat."