Boleslav táhne sérii neproher, Pekhart zase šňůru gólů

Boleslav táhne sérii neproher, Pekhart zase šňůru gólů

Souboj dvou celků, které selhaly v zápasech Ondrášovka Cupu, nabídne pondělní dohrávka 14. kola první ligy mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví. Domácí prohráli 2:4 s třetiligovým HFK Olomouc, Středočeši zase 0:3 v druholigovém Sokolově. I proto berou vzájemné utkání jako šanci omluvit se fanouškům.

"Je to pro nás ostuda. Prvoligové mužstvo nesmí podat takový výkon, jako jsme předvedli v Olomouci. Může se prohrát, ale nesmíme na hřišti vypadat místy i trapně! Jsem hrubě nespokojen, jak hráči k zápasu přistoupili. Nad formou některých hráčů se musíme zamyslet. Něco takového se proti Mladé Boleslavi nesmí opakovat," prohlásil jablonecký trenér František Komňacký.

Podobné pocity prožíval i trenér Mladé Boleslavi Karel Stanner, který přitom se svými svěřenci před týdnem slavil ligové vítězství 4:3 nad do té doby neporazitelnou Plzní. "Hráči si musí sami srovnat, co na hřišti odevzdali a jestli do mužstva reprezentující boleslavské barvy vůbec patří. Udělali klubu velkou ostudu. Pro mě zcela nepochopitelnou po parádní ligové výhře nad Plzní, na kterou musí mužstvo navázat teď v Jablonci," řekl Stanner.

Oba celky však chtějí na pohárovou ostudu zapomenout a pokračovat ve svých dobře rozjetých sériích v lize. Jablonec má za sebou tři vítězství s celkovým skóre 10:2, doma v této sezoně prohrál jen s vedoucí Plzní. Boleslav zas osm posledních ligových zápasů neprohrála, když čtyřikrát vyhrála a čtyřikrát remizovala. Vzájemná bilance favorizuje Jablonec, který vyhrál všechna tři poslední měření sil.

Boleslav i Jablonec se s 22 nastřílenými góly pyšní shodně třetím nejproduktivnějším útokem ligy hned za Plzní a Olomoucí. Zatímco Jablonec však spoléhá hlavně na útočníka Tomáše Pekharta, autora osmi ligových branek, jenž se navíc trefil v každém z posledních šesti soutěžních zápasů, do kterých nastoupil, v mladoboleslavském dresu se o střílení branek stará celý tým. Nikdo z hráčů nemá na kontě více než tři zásahy.

Utkání začne v jablonecké Chance Areně v 18:00, přímý přenos vysílá ČT2.

Předpokládané sestavy:

Jablonec:
Špit - Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský - Vošahlík, Piták, Loučka, Kovařík - Pekhart, Lafata.
M. Boleslav: Miller (Šeda) - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy, Procházka, Opiela, Táborský - Kulič, Bulut.
Absence: Krajčík (zranění) - Chramosta, Šírl (oba zranění), Miller (nejistý start), Zahustel, Hrdlička (oba rekonvalescence).