Slavia propouští část zaměstnanců

Slavia propouští část zaměstnanců

[hot]EXKLUZIVNĚ[/hot] Část zaměstnanců Slavie Praha dostala výpovědi a s částí spolupracovníků klub přerušil spolupráci. Serveru eFotbal.cz to potvrdily dokonce tři na sobě nezávislé zdroje, velmi dobře informované o dění v klubu. Funkci má opustit například sportovní ředitel Šrámek. Slavia však vlnu propouštění doposud nepotvrdila, údajně se chystá celou záležitost komentovat v průběhu pondělí.

Podle našich informací nejde pouze o bezhlavou snahu ušetřit za každou cenu. Slavia se zbavuje části nadbytečných zaměstnanců, ale mimo jiné i lidí, jejichž přínos pro klub byl víceméně diskutabilní. Nebo si jednoduše řečeno z klubu v dobách před příchodem ředitele Miroslava Platila udělali „dojnou krávu“. „Musíme zkrátka šetřit,“ řekl už před časem ředitel Platil.

Ukončení spolupráce se týká části oddělení scoutingu, marketingu, asistentů trenérů mládeže a zejména vedení mládežnického centra. Své pozice by tak měli opustit například sportovní ředitel Michal Šrámek, či vedoucí mládežnického centra František Sluka. Některé investice do mládežnického sektoru nebyly prý vždy efektivní. A výsledkem je personální rekonstrukce, která v klubu právě probíhá.

Slavia si dlouhodobě žila nad poměry. Financování bylo nastaveno tak, jako by klub pravidelně hrál UEFA Ligu mistrů, ovšem příjmy tomu zdaleka neodpovídaly. Zatímco v roce 2005 investovala Slavia do mládeže ročně zhruba šest milionů korun, nyní je to necelých třicet a výsledky nejsou adekvátní. Mladí odchovanci dostávají v lize šanci až v posledním období. A jde víceméně o z nouze ctnost. I z toho pohledu je sesazení vedení mládežnického centra více než správný krok.

Nicméně optimalizace výdajů není jediný problém, který Slavii tíží. Akcionáři se budou muset vypořádat s verdiktem londýnského apelačního soudu, který jim zřejmě přikáže uhradit společnosti ENIC, bývalému vlastníku Slavie částku ve výši zhruba 110 milionů korun.