Baník bez Koubka deklasoval Ústí, Olomouc i Brno prohrály

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Ostrava pod vedením nového trenérského tria v čele s Ličkou čtyřmi góly zničila Ústí nad Labem. Z výhry se raduje také Hradec Králové, který ve 14. kole porazil třetí Olomouc. Tříbodový zisk si připsali fotbalisté Českých Budějovic, když jediným gólem porazili Brno.

AKTUÁLNÍ TABULKA A VÝSLEDKY 15. KOLA GAMBRINUS LIGY

Ostrava zažila půlhodinu snů!

Ostrava pod taktovkou trenérského triumvirátu v čele s Vernerem Ličkou začala utkání v Teplicích s Ústím nad Labem skvěle, když se už po osmi minutách hry dostala do vedení. Chytrou přihrávku za obranu zpracoval Zeher, který nekompromisní střelou poslal svůj tým do vedení.

Po dvaceti minutách už hosté vedli dvoubrankových rozdílem. Chybu domácího gólmana, jenž špatně rozehrál, Baník dokonale potrestal. Lukešovi se střela sice nepovedla, ale jeho nepřesný pokus se dostal až na zadní tyč, kde čekal Koukal, pro kterého už nebyl problém skórovat.

Prořídlý stadion na teplických Stínadlech sledoval kanonádu Ostravy, jež se ve 28. minutě dostala už do tříbrankového vedení. Varadi v šestnáctce hrudí hezky sklepl vzdušný pas Frejlachovi a ten zamířil k tyči. Všechny své velké šance Baník prozatím proměnil, zatímco Ústí ve svých dvou slibných pokusech pokaždé selhalo.

Na další gól se čekalo až do 72. minuty a byli to znovu hosté, kdo se radoval. Ústí už podruhé výrazně zachybovalo v obraně, tentokrát když malou domů vystihl ostravský Koukal a zamířil do odkryté klece - 4:0 pro Baník!

Brno po kanonádě neskórovalo ani jednou

Brno týden poté, co nadělilo sedm branek Slovácko, chtělo uspět i v Českých Budějovicích. Tam však byli v prvním poločase lepší domácí. Ondrášek poslal v 35. minutě do velké šance Hudsona, který však v zakončení selhal. V závěru poločase se v gólové pozici octnul Lencevič, ale z hranice malého vápna bránu přestřelil. Brno bylo v ofenzivě neškodné.

Dvacet minut před koncem řádné hrací doby domácí nejprve litovali obrovské šance, kterou neproměnili, ale vzápětí si vypracovali další, jež už gólem skončila. V závaru před brněnskou bránou se nejlépe zorientoval Černák, který se zblízka nemýlil. Brno na tento gól nedokázalo odpovědět a body tak zůstávají v Českých Budějovicích.

Olomouc nevyužila možnosti přeskočit Spartu

Branka nepadla v první polovině utkání ani v Hradci Králové, jenž hostil Olomouc. Hosté se mohli dostat do vedení v 25. minutě, ale Hubník ve velké šanci hlavou jen těsně minul domácí bránu. Také další obrovská příležitost byla z dílny Sigmy, tentokrát se do ní dostal Navrátil, který uháněl sám na brankáře Hanuše. Ten ale včas vyběhl a jeho ránu zneškodnil. Před odchodem do šaten si vypracovali šanci také domácí fotbalisté - Pokorného přímý kop skončil na hlavě Dvořáka, jehož střelu Drobisz s problémy vyrazil.

V 78. minutě se diváci dočkali prvního gólu. Poděbradský si zaběhl za obranu, kam dostal přihrávku, a Drobisze prostřelil. Olomoučtí už nestačili srovnat a nevyužili tak možnost dostat se před Spartu.