Arsenal porazil Everton a už je druhý

Ve šlágru 13. kola Premier League porazil Arsenal domácí Everton 2:1. O góly Gunners se postarali obránce Bacary Sagna a záložník Cesc Fabregas, ovšem nemalý podíl na výhře má i několik důležitých zákroků brankáře Lukasze Fabianskiho. Arsenal se po zisku tří bodů posunul v tabulce před Manchester United na druhé místo.

Zápas Evertonu s Arsenalem začal snahou domácích o úvodní nápor, který vyvrcholil první šancí v desáté minutě. Rychlonohý Seamus Coleman zatáhl míč po pravé straně hřiště, odcentroval přesně na nabíhajícího Tima Cahilla, ale jindy výborný hlavičkář tentokrát mířil mimo.

Otěže zápasu postupně přebíral Arsenal a rodily se i nebezpečné příležitosti před domácí brankou. Jako první zahrozil z voleje Andrej Aršavin, ale střela ruského útočníka se vytočila směrem z branky. Mimo cílový prostor skončila i další Aršavinova střela, při pokusech Samira Nasriho a Jacka Wilshera stačili do střel padnout domácí obránci.

Patrná převaha Arsenalu však vyústila v branku v 36. minutě. Střelu Nasriho zpoza pokutového území vyrazil brankář Tim Howard pouze k Aršavinovi, který zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Bacaryho Sagnu, jenž už se příliš nerozpakoval a tvrdou ránou k bližší tyči propálil domácího gólmana.

Everton se pokušel odpovědět ještě ve zbytku poločasu a téměř se mu to podařilo. Už v nastaveném čase po rohu Mikela Artety, který brankář Lukasz Fabianski podběhl, hlavičkoval Louis Saha, ale ke smůle domácích trefil jen padajícího polského brankáře.

Plány Evertonu na bodový zisk dostaly další povážlivou trhlinu hned na začátku druhého poločasu, kdy se po přihrávce Marouana Chamakha dostal v pokutovém území ke střele Cesc Fabregas a střelou k levé tyči navýšil vedení Gunners.

Everton mohl do hry dostat střídající Jack Rodwell, který ovšem po přihrávce Stevena Pienaara z hranice malého pokutového území vysoko přestřelil.

Definitivní hřebíček do rakve mohl domácím zasadit nejprve Nasri, jehož střelu po dlouhém sprintu zastavil Howard, a poté i Chamakh, který o malou chvilku později sám před brankou trestuhodně minul.

Domácí se k pořádnému ohrožení hostující branky dostali až v posledních deseti minutách, ovšem Arsenal podržel několika dobrými zákroky brankář Fabianski. Ten nejprve vytlačil na roh střelu Jermaina Beckforda z otočky a poté i technický pokus Pienaara.

Polský reprezentant inkasoval až v předposlední minutě zápasu, kdy přetažený centr Pienaara vrátil před branku Saha a Cahill míč protlačil do sítě. I přes korigující gól si však Arsenal své vítězství již vzít nenechal.