Rosický konečně skóroval, ale Arsenal stejně čeká repete

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Tomáš Rosický se střelecky prosadil v osmifinálovém zápase na půdě třetiligového týmu Leyton Orient, ovšem Arsenal v závěru ztratil vedení a nakonec musí sehrát opakovaný duel na svém stadionu Emirates.

"Kanonýři" byli po výhře nad Barcelonou v Lize mistrů jednoznačným favoritem, ale nakonec jen remizovali 1:1. V 53. minutě sice poslal Arsenal do vedení po Bendtnerově přihrávce Rosický, ale minutu před koncem srovnal skóre střídající útočník Leytonu Téhoué. O postupujícím do čtvrtfinále FA Cupu tak rozhodne až opakovaný zápas na stadionu Emirates.

V osmifinále soutěže zvítězil Bolton na hřišti Fulhamu těsně 1:0, jediný gól zápasu a postup svého mužstva zajistil v 19. minutě Klasnič. Manchester City porazil v opakovaném zápase 4. kola na domácím hřišti celek Notts County 5:0 a postoupil do další fáze soutěže. První dvě branky duelu vstřelil francouzský záložník Patrick Vieira, v závěru se pak trefili i Carlos Tévez, Edin Džeko a Micah Richards.

Mužstvo Notts County z třetí nejvyšší anglické soutěže bylo favoritovi především v prvním poločase důstojným soupeřem, branku ale svěřenci Paula Ince vstřelit nedokázali. Manchester City nakonec využil dva rohové kopy, po kterých se prosadil zkušený Vieira.

V 84. minutě se po rychlém protiútoku a kolmé přihrávce Džeka trefil Tévez, v poslední dvouminutovce pak přidala další góly dvojice Džeko a Richards. Manchester City narazí v osmifinále FA Cupu na Aston Villu.