Real prolomil prokletí s Lyonem, Kodaň se v Anglii rozloučila důstojně

Do čtvrtfinále Ligy mistrů postoupili hráči Realu Madrid, kteří rozdrtili Olympique Lyon 3:0 a díky výhře z prvního zápasu 2:0 slavila Chelsea postup přes Kodaň i přes domácí remízu 0:0.

Stejně jako v prvním zápase se střelecky prosadil Karim Benzema, odchovanec Lyonu v barvách Realu Madrid. Už v prvním poločase mu rozhodčí neprávem neuznali gól, ve druhé půli si křivdu vynahradil. Vlastní gól Lyonu nebyl uznán ani po předešlém ofsajdovém postavení centrujícího Özila.

Tradičně nepříjemného soupeře v letošním osmifinále Real nakonec překonal vcelku bez problémů, když na 3:0 zvyšoval Argentinec Ángel Di María. U první výhry z osmi pokusů byl poprvé trenér Mourinho.

Chelsea po výhře 2:0 v Kodani nemusela v domácí odvetě hrát přehnaně ofenzivně, a když se k tomu přidala pozorná obrana dánského týmu, skončil zápas bezbrankovou remízou. "Blues" si vypracovali několik slibných příležitostí včetně Mikelova břevna, ale na rozdíl od prvního duelu se jim síť rozvlnit nepodařilo.

Český reprezentační brankář Petr Čech, jemuž také v jednom případě pomohla tyč, nastoupil v základní sestavě domácích. Pravý obránce hostů Zdeněk Pospěch je kvůli karetnímu trestu jen na tribuně jako divák.