Ferguson: Nejlepší výkon soupeřova gólmana, jaký jsem viděl

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Brankář německého klubu Schalke 04 Manuel Neuer se po úterním prvním zápase semifinále Ligy mistrů dočkal pochvaly od trenéra Manchesteru United Alexe Fergusona, ačkoliv během dvou minut inkasoval od jeho svěřenců dva góly.

Report z utkání naleznete zde.

Neuer se minulý týden nechal slyšet, že po sezoně ze Schalke, kde působí od juniorských let, odejde. Zájem o jeho služby projevil nejen Bayern Mnichov, ale také Manchester United, který hledá náhradu za Edwina van der Sara. Ten v květnu skončí s fotbalem.

Na otázku, zda se bude ucházet o Neuera, nebo už ho získal Bayern, Ferguson televizní stanici Sky Sports řekl: "Myslím si, že odejde do Bayernu, vlastně jsem si tím téměř jistý." Mnichovský velkoklub už oficiálně požádal o schůzku s Neuerem, jehož cena by se podle německých médií mohla vyšplhat na 20 milionů eur.

Gólman Schalke předvedl v prvním poločase úterního utkání s United několik povedených zákroků, díky nimž udržel bezbrankový stav. Kapituloval až v 67. minutě, kdy ho překonal Ryan Giggs, a o dvě minuty později ho pokořil také Wayne Rooney. Ferguson měl ovšem po zápase pro Neuera jen slova chvály.

"Když Javier Hernández skóroval z ofsajdu, možná pak svým spoluhráčům prozradil, že se ten brankář dá prostřelit," vtipkoval Skot na adresu mexického hráče, kterému sudí za stavu 0:0 neuznali branku. "Za tu dobu, co působím na lavičce United, to byl nejlepší výkon ze strany soupeřova brankáře, jaký jsem viděl. Někde určitě podobně zazářil jiný fotbalista, ale tenhle výkon byl podle mě hodně dobrý," dodal.