Jablonec Olomouc udolal, ale nepomohlo mu to

Hráči Sigmy Olomouc prohráli ve středečním odvetném utkání čtvrtfinále Ondrášovka Cupu v Jablonci 1:2, díky výhře 2:0 z domácího prostředí ale postupují do semifinále soutěže. V něm se svěřenci trenéra Psotky utkají příští týden s pražskou Slavií.

Hanáci přijeli na sever Čech s dvoubrankovým náskokem z prvního vzájemného duelu, Jablonec však byl v úvodu odvetného zápasu aktivnějším mužstvem, které si vypracovalo několik brankových šancí a brzy se dostalo do vedení. Po třech minutách ještě mířil Piták z dobré pozice nad branku a o čtvrt hodiny později proletěla Lafatova střela těsně vedle, vedoucí gól domácích však padl už v 21. minutě. Po standardní situaci usměrnil Pitákův centr do olomoucké branky hlavou Vošahlík.

Severočeši byli v prvním poločase lepším týmem, který určoval tempo zápasu, ovšem po změně stran se jim v ofenzivě příliš nedařilo. Jablonecké naděje na postup do semifinále mohly definitivně zhasnout v 55. minutě, Ordošovu nebezpečnou střelu musel vytáhnout brankář Valeš a následnou dorážku zablokoval na poslední chvíli Drsek.

Do jablonecké rozehrávky se záhy na to dostala řada nepřesností, ovšem hosté Severočechům nakonec pomohli ke srovnání dvoubrankového manka sami. Po Pavlíkově hlavičce zahrál v 69. minutě nešťastně rukou ve vlastním vápně Rossi a následný pokutový kop proměnil útočník Lafata.

Sigma působila dlouho velice nenápadně, chyběla jí lepší myšlenka a v předfinální fázi hodně kazila. Přestože hosté neměli velký tlak ani herní převahu, nakonec dokázali vstřelit kontaktní gól, který Hanáky poslal do semifinále Ondrášovka Cupu. Na dlouhý pas Bajera si v 75. minutě vyskočil Ordoš, domácí stoper Pavlík se ještě snažil míč odvrátit před brankovou čarou, ale to se mu už nepodařilo. Vysoký olomoucký útočník tak poslal Sigmu do semifinále domácího poháru, v něm Sigma nastoupí už za týden ve čtvrtek na půdě Slavie.

Ondrášovka Cup, odveta čtvrtfinále:

FK Baumit Jablonec - SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 21. Vošahlík, 69. z pen. Lafata - 75. Ordoš. Rozhodčí: Matějek - Pospíšil, Santarius. ŽK: Loučka - Janotka, Vepřek, Rossi. Diváci: 2550.

FK Baumit Jablonec: Valeš - Eliáš, P. Pavlík, Drsek, Jablonský - Vošahlík (77. Třešňák), Vaněk (61. M. Jarolím), Piták, Loučka, Kovařík - Lafata (77. Krajčík). Trenér: František Komňacký.
SK Sigma Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - J. Navrátil (78. M. Doležal), Ordoš (89. Koutný), J. Petr (65. Šultes). Trenér: Zdeněk Psotka.