Guardiola nechtěl reagovat na Mourinhovy projevy

Guardiola nechtěl reagovat na Mourinhovy projevy

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Jeden z nejúspěšnějších trenérů současnosti Josep Guardiola rezignoval na slovní přestřelku se svým protějškem José Mourinhem poté, co jeho Barcelona zvládla úvodní duel semifinále Ligy mistrů s Realem Madrid a zvítězila na jeho půdě 2:0.

Report z utkání naleznete zde.

Mourinho si po skončení zápasu výrazně stěžoval na výkon rozhodčích, ale Guardiola reagovat odmítl. "Nemám nic, co bych k tomu řekl," bryskně odpověděl. "Ten zápas jsme odehráli s celkem dvanácti fotbalisty naší akademie. Jsme na tento fakt nesmírně pyšní," chrlil vzápětí chválu na své svěřence.

"Upravili jsme některé věci, které byly naším kamenem úrazu v nedávném finále Španělského poháru a celkově jsme odehráli velmi dobré utkání. Praktikovali jsme velmi agresivní hru, vyhrávali osobní souboje, přičemž bych vyzdvihl zejména hru Seydoua Keity. Od vysněného finále Ligy mistrů nás dělí devadesát minut a my uděláme všechno proto, abychom se tam probojovali," pokračoval Guardiola.

Středopolař Barcelony Xavi také odmítal diskuze o rozhodčích a chce se zaměřit pouze na fotbalové dění. "Chtěl bych se bavit jen o fotbale. Samozřejmě vždycky budou rozhodnutí sudích, o kterých se bude dlouho mluvit. Někdy vám pomohou, jindy ublíží. Každopádně z opakovaného záběru bylo jednoznačně vidět, že Pepeho vyloučení bylo oprávněné. Byli jsme lepší, předváděli pohledný fotbal a využili řady chyb, které vytvořil Real. Je to vítězství především fotbalu," vyjádřil se zkušený záložník.