Guardiola a Mourinho rozpoutali válku slov

Guardiola a Mourinho rozpoutali válku slov

Trenér Barcelony Josep Guardiola ztratil trpělivost s chováním svého kolegy na lavičce Realu Madrid Josého Mourinha a Portugalce kritizoval za nevybíravé výroky na adresu katalánského týmu.

Středečnímu prvnímu semifinálovému zápasu mezi dvěma velkými rivaly tak předcházejí ostrá vyjádření obou trenérů. Jinak klidný Guardiola se před utkáním rozzlobil, jeho konkurent Mourinho totiž na předzápasové tiskové konferenci prohlásil, že si Katalánci po finále Španělského poháru stěžovali na výkon hlavního rozhodčího. Trenérovi Barcelony se nelíbilo ani to, že Mourinho použil jeho familiární jméno Pep.

„Mimo hřiště už Mourinho zvítězil, uvidíme, co se stane na trávníku. Vzal si do pusy mé jméno, je to velký šéf a také mistr urážek. On je člověk, který ví úplně všechno na světě, v tom s ním nechci a ani nebudu soutěžit. Je to typ hry, kterou nemíním hrát, protože nevím jak,“ prohlásil trenér Barcelony. „Až doteď jsme si udržovali odstup, ale když mi říká Pep, asi na něj budu za chvíli volat ‚Hej José‘,“ dodal rozčilený Guardiola.

Viceprezident Barcelony Josep Maria Bartomeu prohlásil, že Guardiola nakonec musel reagovat na neustálé provokace ze strany Mourinha. „Pep má příkladné chování v průběhu celé sezóny, nyní však musel reagovat, už toho bylo dost. Došlo k tomu nyní, protože oni s tím po celý rok nepřestali, přestože jsme se snažili neustále soustředit jen na sebe a svou hru,“ uvedl Bartomeu.

Oba rivalové se potkají i ve středeční večer, od 20.45 hodin se totiž hraje první semifinálový duel Ligy mistrů na madridském Santiago Bernabéu.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.