Liberec uhrál s Olomoucí bod i o deseti

Hráči Slovanu Liberec remizovali v 7. kole Gambrinus ligy na domácím hřišti se Sigmou Olomouc 1:1. Po vyloučení Nezmara měl oslabený Liberec v zápase více brankových šancí, vinou nízké produktivity týmů ale nakonec o výsledku rozhodly jen dvě branky zkraje prvního poločasu.

Kompletní ligová tabulka

Liberečtí vstoupili do utkání velmi aktivně a hned z první vážnější akce gólově udeřili. Breznaník potáhl míč po levé straně, poslal před branku ostrý centr, kde ho stopeři Olomouce odrazili pouze k nohám dobíhajícího Jiřího Štajnera a ten do protipohybu gólmana Zlámala otevřel skóre. Radost domácích nicméně trvala pouze dvě minuty. Schumeister totiž dostal na útočné polovině dostatek prostoru, napřáhl ke střele ze třiceti metrů a nedal Bičíkovi žádnou šanci.

Nadprůměrný první poločas ale přinesl i další fotbalové lahůdky. O pár vteřin později totiž poslal míč do pokutového území Štajner, nalezl hlavu Nezmara, po jehož pokusu musel fantastickým zákrokem vytěsnit balon alespoň na břevno olomoucký brankář Zlámal. V patnácté minutě vyrobil hrubou chybu liberecký stoper Nezmar, za nějž se dostal hbitý Navrátil a opoře Slovanu nezbývalo nic jiného než faulovat. Rozhodčí Hrubeš udělil Nezmarovi červenou kartu a Liberec tak dohrával utkání o deseti fotbalistech.

Míč k rozehrání přímého kopu z ideální střelecké pozice si postavil Heinz, technickou ranou ale pouze protáhl brankáře Bičíka. Oslabený Slovan ale hrozil i v dalším průběhu duelu. Olomoucký brankář Zlámal si musel oddechnout po průniku Breznaníka, jehož střílený centr z levé strany skončil na břevně. Proti střele Rabušice z hranice velkého vápna pak zasáhli pozorní olomoučtí obránci.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Hanáci sice hráli v početní převaze, do vyložených brankových příležitostí se i přes mírnou územní převahu nedostávali. Liberecká obrana i bez svého dirigenta Nezmara odrážela jeden olomoucký útok za druhým a Bičík tak musel řešit pouze ojedinělé centry. Svěřenci trenéra Šilhavého naopak byli ve hře směrem dopředu stále nebezpeční. Dokumentovala to akce Štajnera, po níř vracel míč do šestnáctky Breznaník a hlavičku Gebre Selassieho musel likvidovat pozorný Zlámal.

Jeho protějšek Bičík se v trvalé permanenci musel udržovat až po hodině hry. Po výborném centru Vepřeka se do hlavičky položil Navrátil, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil. Slovan ale neustále hledal možnosti k rychlému přechodu do útoku. V závěrečné desetiminutovce měl rozhodnutí na kopačce střídající Hadaščok, sám před Zlámalem ale zapomněl míč pod nohama a z nevýhodné pozice trefil olomouckého brankáře pouze do hrudi. Ještě větší příležitost pak po dobře rozehrané standardce od Štajnera spálil hlavičkující Gebre Selassie, který do sítě neuklidil ani následující dorážku do poloodkryté branky.

Rozhodnutí nepadlo ani ve dvou nastavených minutách, po remíze 1:1 tak zavládla větší spokojenost v táboře olomouckých fotbalistů. Hanáci se zásluhou bodového zisku totiž alespoň na chvíli odlepí z ligového dna. Liberec se i přes ztrátu posunul na druhou pozici.

[h2][ur=index.php?page=zapas&zapas=56957&t=179&m=451l]Kompletní statistiky duelu Liberec - Olomouc[/url][/h2]