Pardubice drží druhou příčku v tabulce

V pěkném sobotním dopoledni přivítal druhý FK Pardubice šestnáctý celek tabulky z Králova Dvora. V jarní části na konci dubna Pardubice vyhrály 3:0 a stejný výsledek se opakoval i po pěti měsících. I střelci byli hodně podobní (na jaře Brychta, Rešetár, Petrus), tentokrát Petrus 2 a Brychta. Rešetár domácím chyběl, neboť je s futsalovým Era-Packem Chrudim na Lize mistrů v Poznani. Při další výhře Chrudimi to tak stále v tabulce znamená druhé místo s dvoubodovou ztrátou.

Hosté přijeli s jasně defenzivní taktikou. První šanci měli domácí v sedmé minutě, kdy po rohu brankář Kudrna vyrazil míč na vápno, odkud ho pohotově směrem na branku vracel Kakrda, ale míč skončil kousek nad brankou. Pardubičtí se snažili obranný val překonat hlavně přes pravou stranu a když už se jim podařilo míč dostat před branku, tak pozorná obrana hostů míč odvrátila. Ve 23. minutě se již ale domácí prosadili. Po akci Hundáka a centru Jeřábka zprava střílel z dobré pozice Petrus, ale Kudrna míč do branky nepustil, jenže ho neudržel a Petrus protlačil míč do branky - 1:0. Ve 33. minutě po příhře od Kakrdy pálil zpoza vápna Jeřábek, ale jeho dělovka šla těsně vedle levé tyče. Ve 41. minutě putoval míč po ose Jeřábek -Brychta - Petrus, ale posledně jemnovaný z dobré pozice branku netrefil. V poslední minutě první půle domácí přidali druhý gól, když Petrus uvolnil ve vápně Brychtu, který se štěstím překonal Kudrnu podruhé - 2:0.

Do druhé půle hosté vstoupili s úmyslem snížit a ačkoliv měli mírnou převahu, tak hráli bez efektu, neboť domácí dobře bránili. Horší to bylo směrem dopředu a tak ve druhé půli nebyl k vidění žádný extra fotbal. V 63. minutě měli hosté výhodu trestného kopu z ideální vzdálenosti, Petrův pokus byl sražen ke Svátkovi, který naštěstí pro domácí míč netrefil a přišel rychlý brejk tři na tři, který zakončoval Petrus, ale Kudrna jeho přízemní pokus konečky prstů vytáhl na roh. V 80. minutě se ocitl v šanci střídající Novák, ale míč také netrefil a následně byl pískán ofsajd. Poslední slovo tak měli pardubičtí v 89. minutě, kdy střídající Fikejz vymyslel ideální pozici pro Petruse, který s ní na hranici vápna nepohrdl a uzavřel na konečných 3:0. V nastavení ještě vypustil dalekonosnou jedovku čerstvý Hudec, ale míč skončil těsně nad brankou hostů.

Sestava Pardubice : Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Javůrek - Hundák (78. Fikejz), P. Kudrna (87. Řezníček), Jeřábek, V. Kakrda - Brychta (86. Hudec), Petrus

Sestava Králův Dvůr: V. Kudrna - Himl, Šilhavý, Tlustý (67. Novák), Kratochvíl (46. Procházka) - Petr, Sabou (9. Kobler), Pavlík, Květoň - Fulín, Svátek

Pardubice - Králův Dvůr 3 : 0

zdroj:fotbalpardubice.cz