Regionální derby vyhráli zlínští. Potvrdili tak zlepšující formu

Zlepšenou formu posledních týdnů potvrdili fotbalisté zlínské juniorky v regionálním derby proti Hulínu. Mladí ševci v 10. kole soutěže těžili z rychlých brejků, po nichž padly všechny tři branky.

Mladí ševci se první půlhodinu potýkali s nepřesnou přihrávkou do finální fáze, která brzdila většinu jejich nadějně rozjetých akcí.

"V některých případech jsme si počínali příliš zbrkle a za každou cenu jsme se snažili míč procpat co nejrychleji za soupeřovy obránce. Zbytečně jsme se tak zbavovali balonu a nedokázali jsme hosty trvale přitlačit," řekl pro webové stránky Zlína trenér Jaroslav Švach.

Naopak Spartak předvedl ve 13. minutě rychlou akci po zisku míče ve středu hřiště a Ševela tvrdou přízemní střelou řádně prověřil brankáře Zapletala. Ve 27.minutě se ševci dočkali. Po ubráněném rohovém kopu podnikli rychlý brejk zakončený gólem - 1:0.

Už začátek druhého poločasu naznačil, že Hulín se v nejkratší možné době pokusí vyrovnat. Přesto to byli opět ševci, kdo se dočkal gólu. Po krásné křížné přihrávce Beránka si míč zpracoval Čelustka a chytrým lobem přidal rozhodující branku – 2:0. Zlínští se poté zatáhli před vlastní šestnáctku, kam létal jeden centr za druhým. Bylo jen otázkou času, kdy některou ze standardních situací hosté promění. Stalo se tak v 63. minutě. Po rohovém kopu se dostal míč k volnému Otrubovi, jenž s pomocí tyče a Hájkovy teče procpal míč do domácí sítě – 2:1. Pojistku v podobě třetího gólu přidal Pazdera - 3:1.

Sestava FC Tescoma Zlín B: Zapletal – Kocián, Kostka, Hájek, Čelůstka – Salachna, Bublák Motal (46. Beránek), Šumbera – Kurtin (79. Holík), Červenka (68. Pazdera J.), Šrom. Trenér: Jaroslav Švach.

Sestava Hulín: Janalík – Barcuch, Dočkal, Václavíček, Pácl – Mršťák (86. Matějka), Laciga, Dvořáček, Kutňák (73. Pospíšil) – Ševela (56. Rokos), Otruba.