Baník prohrával,přesto veze bod

Baník U21 v Hulíně prohrával o dva góly, ale zlepšeným výkonem po obrátce vybojoval remízu 2:2.

Na hřišti sedmého celku soutěže dostali svěřenci Milana Chalupy úvodní lekci z produktivity. Ze dvou střel na bránu třetiligový debutant Patrik Matějka, který musel narychlo zastoupit zraněného Jakuba Andrejka, dvakrát inkasoval. Už ve 12. minutě zatáhl míč Mršťák, přihrál za šestnáctku, kam si zaběhl Laciga. Na jeho střelu si brankář Baníku Matějka sice sáhl, ale jen natolik, aby míč usměrnil více k tyči - 1:0. Ve 30.minutě vedli domácí již o dvě branky, když se krásnou střelou trefil Barcucha - 2:0. Baník se však nevzdával a ve 42. minutě dokonce vstřelil branku. Pomezní všaak signalizoval ofsajd.

Baník zareagoval změnami v sestavě; Michal Velner se vrátil na pravou stranu obrany, na trávník přišel i Václav Juřena, ale především se mladí Slezané vybičovali k výraznější agresivitě. Ta byla odměněna v 54.minutě, šťastným gólem Juřeny - 2:1. Špatná rozehrávka domácích před vlastním pokutovým územím v 60.minutě znamenala vyrovnání z kopaček Limanovského - 2:2.

A jak hodnotil zápas pro web Baníku trenér Chalupa?
„Vzhledem k průběhu jsme i s remízou spokojeni. Na začátku nebyla naše hra dobrá. Chtěli jsem zahustit střed pole, kam jsme posunuli Velnera, ale nefungoval nám střed ani kraje, takže jsem udělali nějaké změny a pak jsme soupeře přehrávali. Hráli jsme hodně agresivně a asi i proto nám už v závěru trošku docházely síly. Třetí gól, kterým bychom domácí dorazili, se už dát nepovedlo,“ konstatoval Milan Chalupa.

Hodnocení trenéra domácích pro hulínský web:
"Na utkání jsme se připravovali jako proti Zbrojovce, protože je svým stylem téměř totožný soupeř. Také začátek utkání nám vyšel jako proti Zbrojovce, a i když to nebyl vydařený poločas, vyhráli jsme jej 2:0. Ve 2. poločase jsme dle mého názoru měli více ze hry než Baník, ale hosty nakopla první branka po hrubé chybě Dubce, o 6 minut později se další hráč trefil ze 30 metrů pod břevno branky, a to byly 2 trefy,které pro hosty znamenaly bod. Měly jsme sice ještě nějaké další šance nebo závary, ale nedokázali jsme dát další branku. Z utkání máme tak bod, jestli je to bod spravedlivý nebo ne, to ať posoudí diváci."

Sestava Hulín: Dubec – Barcuch, Dostál, Zlámal, Václavíček – Mršťák (84. Kadlec), Dvořáček, Laciga, Pospíšil (75. Pácl) – Ševela, Otruba (62. Rokos).

Sestava Baník „B“: Matějka – Zejdler, Skoupý, Kaizar, Vengřinek (24. Juřena) – Limanovský, Velner, Váňa (56. Dostál), Tomanica –Vaněk (77. Konečný), Badalyan

SK Spartak Hulín - FC Baník Ostrava B 2 : 2