Slavia pod Strakou poprvé vyhrála, Slovácko vyloupilo Hradec

Slavisté zvítězili na domácí půdě v Edenu v nedělním utkání 11. kola Gambrinus ligy nad Dynamem České Budějovice 2:0. Branky domácích dal ve 47. minutě Petr Janda, v 82. minutě Martin Hurka a kouč Straka si připsal první výhru, hosté hráli od 45. minuty oslabeni o vyloučeného Horejše.

Fanoušci Slavie přišli na tribuny opět v černém oblečení na protest proti angažmá trenéra Františka Straky, jenž vedl mužstvo celkově podruhé a poprvé před domácím publikem. Návštěva byla velmi nízká, diváci opět skandovali hesla proti Strakovi, oslavně vyvolávali kouče Českých Budějovic Františka Cipra, za jehož vedení Slavia získala titul v roce 1996. Oba muži mají mezi sebou napjaté vztahy z doby společného působení v Teplicích.

Fanoušci hodně pískali, neboť úroveň hry byla oboustranně podprůměrná, nepřesné a pomalé akce se většinou zastavily při osobních soubojích. Výsledkem bylo šest karet během prvního poločasu, z toho jedna červená. Obránce hostí David Horejš byl ve 45. minutě vyloučen za zbytečný ostrý faul na Trubilu uprostřed hřiště. Byla to však přísná červená karta, podobné zákroky slávistů rozhodčí Jech přehlížel.

KOMPLETNÍ STATISTIKY Z UTKÁNÍ SLA - DČB

Fotbalově první poločas prakticky nic nepřinesl. Aktivnější Slavia měla ve 24. a 26. minutě dvě nadějné střelecké možnosti, ale Trubila nemířil přesně a Blažkovu ránu vykopl brankář hostí Křížek. Slávisté se poněkud uklidnili ve 47. minutě, v níž dal Petr Janda gól technickým obloučkem. Akce domácích byly potom přesnější a plynulejší a Křížek v brance Jihočechů se musel činit. Jeho zásahy proti střelám Blažka, Jandy a Trubily byly vynikající a skóre se v tu dobu nehýbalo hlavně díky Křížkovým reflexům. V 77. minutě mu při střele Hurky pomohlo břevno. Za situace, kdy Slavia vedla, zlepšila se herně, měla převahu a další šance, působilo skandování "Straka ven" dost trapně. Poté, co dal Martin Hurka v 82. minutě střelou z 18 metrů přízemní střelou gól na 2:0, zcela utichlo. František Straka si připsal první výhru a tentokrát z duelu proti fanouškům vyšel jako víitěz.

Příznivci Slavie však po konečném hvizdu opět skandovali "Straka ven." Část publika na to však odpověděla pískotem.

SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branka: 47. Janda, 82. Hurka. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Latka, D. Hubáček, L. Jarolím, Trubila - Javorek, Ondrášek. ČK: 45. Horejš (ČB). Diváci: 5682.

SK Slavia Praha: Čontofalský - J. Kaufman (17. Zb. Pospěch), Latka, D. Hubáček, Hloušek - Nitrianský, Hurka, L. Jarolím, P. Janda (66. Milutinovič), Trubila - Jan Blažek (59. Vlček). Trenér: František Straka.
SK Dynamo České Budějovice: Křížek - Horejš, Lengyel, Brezinský, Machovec -.Klesa, Otepka (56. Hudson), Čirkin (84, Stráský), Javorek, Sandro (88. Petráň) - Ondrášek. Trenér: František Cipro.

Slovácko veze tři body z Hradce

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v nedělním utkání 11. kola Gambrinus ligy se Slováckem 0:1. Domácí zahodili několik velkých šancí, naopak Slovácko vytěžilo z minima vítězný gól, a navíc dohrávalo v deseti bez vyloučeného Davida Pavelky.

V prvním poločase zahodili "votroci" Dvořák a Zelený skvělé příležitosti, Slovácko v těch chvílích podržel brankář Filipko. Před poločasem pak dostal hosty do vedení Valenta. Ve druhé půli se Hradečtí opět tlačili dopředu, v tlaku jim pomohlo i vyloučení Pavelky po druhé žluté kartě. Ovšem početní převahu nedokázali využít a nakonec si všechny tři body odvezlo Slovácko.

FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 35. V. Valenta. Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Košec. ŽK: Klapka, Fukal - Pavelka, R. Mezlík, Kubáň, Fujerik. ČK: 65. Pavelka (S). Diváci: 3506.

FC Hradec Králové: Lindr - M. Plašil (79. T. Rezek), Chleboun, Fukal, Poděbradský (61. Gulajev) - Fischer, Hochmeister, Zelený - Klapka - P. Černý, P. Dvořák. Trenér: Václav Kotal.
1. FC Slovácko: Filipko - R. Mezlík, Trousil, Jeleček, Kubáň - Pavelka, Kordula, Daníček, V. Valenta (86. Reinberk), Ondřejka (70. Fujerik) - L. Došek (90. Kerbr). Trenér: Miroslav Soukup.