Dukla vyválčila v předehrávce bod na Letné

Hráči Sparty Praha remizovali před vlastními fanoušky v páteční předehrávce 15. kola nejvyšší soutěže s Duklou 0:0. Letenský tým tak ztratil v domácím prostředí už potřetí za sebou, navíc znovu nevstřelil ani gól.

Kompletní ligová tabulka

Letenský tým se chtěl rozloučit se svými diváky vítězstvím. Po dvou předchozích prohrách 0:3 s Libercem a Mladou Boleslaví Spartu povzbudila pondělní čtyřbranková výhra v Edenu nad Bohemians 1905, proti Dukle už to však měl lídr tabulky složitější.

Utkání v chladném pátečním večeru nabídlo v prvním poločase dvě obrovské šance, každou na jedné straně. V 13. minutě vyrobila Dukla obrovskou chybu v rozehrávce, Matějovský sice už prostřelil brankáře Radu, ale na brankové čáře odkopl balon vracející se Gedeon. Míč poté nedopravil do sítě ani dorážející Kadlec. Domácí tým ztrácel hodně míčů v rozehrávce, čehož Dukla využívala k rychlým brejkům. Ty většinou táhl slovenský útočník Lietava, který vepředu udržel míč a v 20. minutě měl na kopačce i vedoucí gól. Lietava na hranici velkého vápna přehazoval brankáře Švengera, avšak jeho pokus skončil těsně vedle tyče.

Ještě do poločasové přestávky udělal chybu v rozehrávce i brankář Sparty Švenger, jehož podklouznutí nabídlo šanci Bergrovi, ale jeho slabá střela v domácí brance neskončila. V 41. minutě zase netrefil z dobré pozice uvnitř vápna Sionko, na úvodní gól se tak dál čekalo. Také po změně stran byla před brankou soupeře nebezpečnější Dukla. I její druhá velká šance ale zůstala promarněna, v 49. minutě centroval Hašek přesně na hlavu Hanouska, ten ale mířil těsně vedle. Poté nastala ve hře jakási hluchá pasáž, Sparta sice držela míč, ale ani příchod útočníka Kweukeho ji nepomohl ve finální fázi něco vymyslet, hosté totiž pečlivě bránili nerozhodný výsledek.

O ten Dukla nepřišla ani v poslední minutě zápasu poté, co si na Pamičův rohový kop vyskočil Hušbauer a jeho hlavička skončila na tyči. Hosté si tak vezou překvapivý bodový zisk, naopak Sparta na domácí půdě už potřetí nevyhrála, navíc ani tentokrát nevstřelila gól.