V Madridu padlo sedm gólů, Chelsea skolila Benfiku i podruhé

[tag]OHLASY + VIDEO[/tag] Hráči Chelsea vyhráli ve středeční odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů nad Benfikou Lisabon 2:1 a postoupili do semifinále, kde se střetnou s Barcelonou. Ve druhém středečním čtvrtfinálovém utkání potvrdil Real Madrid postup přes APOEL Nikósie výhrou 5:2 a v semifinále se střetne s Bayernem Mnichov.

Bayern si pohlídal postup, Barca v pátém semifinále v řadě

Chelsea si přivezla z Lisabonu cennou výhru 1:0 a hned ve 21. minutě odvety se mohla uklidnit, protože rozhodčí odpískal přísnou penaltu po zákroku Javi Garcíi na Ashleyho Colea a Lampard se štěstím prostřelil brankáře Artura. Při protestech dostal žlutou kartu mimo jiné i Maxi Rodríguez, a když pak ve 40. minutě stejný hráč na polovině hřiště skluzem zajel do Obiho Mikela, musela Benfika dohrávat v deseti hráčích.

Už v prvním poločase měli hosté šanci srovnat, ale míč putující k tyči vyrazil na brankové čáře Terry. Ve druhé půli chytil Čech dvě šance hostů, a když domácí hráči příležitosti na zvýšení skóre nevyužili, přišel trest. Po rohovém kopu zaváhal i Čech a nechal se předskočit Javi Garcíou. Benfica srovnala a měla pět minut na to, aby vstřelila postupový gól. Do otevřené obrany ale pronikl Raul Meireles a nekompromisní střelou rozhodl o postupu Chelsea do semifinálových zápasů s Barcelonou.

"Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a složitý zápas. Přesně to se ukázalo," uznal po utkání manažer Chelsea Roberto Di Matteo v rozhovoru pro ITV. "Chyběl nám až do úplného konce druhý vstřelený gól. Kdybychom ho dali dříve, bylo by rozhodnuto, takhle to bylo otevřené," prohlásil kouč. "Teď nás čeká pravděpodobně nejlepší tým na světě," vyhlížel Di Matteo souboje s Barcelonou.

Ve druhém středečním čtvrtfinálovém klání hájil Real Madrid tříbrankový náskok přivezený ze hřiště kyperského APOELU Nikósie a těžko mohl při své formě a na domácím hřišti náskok prohospodařit. Uvolněné utkání nakonec přineslo sedm branek a Real Madrid vyhrál 5:2. Dvěma trefami se v desu vítězů blýskl Portugalec Cristiano Ronaldo.

"Splnili jsme náš cíl. Vyhráli jsme a postoupili do semifinále Ligy mistrů, kde nás čeká Bayern," poznamenal po utkání Cristiano Ronaldo v rozhovoru pro španělskou televizi. "Bayern bude hodně těžkým soupeřem. V semifinále ale už jsou jen týmy, které mají ambice vyhrát Ligu mistrů. Čeká nás těžký úkol," dodal známý Portugalec.

Liga mistrů, odvety čtvrtfinále:

Real Madrid - APOEL Nikósie 5:2 (2:0)
Branky: 26. a 75. C. Ronaldo, 37. Kaká, 80. José Callejón, 84. Di María - 67. Manduca, 82. Solari z pen. První zápas 3:0, postupuje Real Madrid.

Chelsea - Benfica Lisabon 2:1 (1:0)
Branky: 21. Lampard z pen., 90.+2. Raúl Meireles - 85. Javi García. ČK: 40. Maxi Pereira (B). První zápas 1:0, postupuje Chelsea.

V brance domácích nastoupil Petr Čech, česká reprezentační jednička a odchytal celý zápas.