Touré přiblížil Citizens na dostřel titulu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester City po dvou brankách záložníka Yayi Tourého zvítězil v důležitém zápase na půdě Newcastlu United 2:0 a má tak mistrovský titul v Premier League na dosah.

Samotnému zápasu předcházelo slavnostní odhalení nové sochy Sira Bobbyho Robsona před stadionem St. James´ Park. Rodák z Newcastlu vedl „straky“ na začátku tisíciletí a dokázal s nimi postoupit až do Ligy mistrů.

O nejprestižnější evropskou klubovou soutěž bojovali domácí i tentokrát, ale v prvních minutách proti Manchesteru City volili opatrnější taktiku a iniciativu přenchávali hostům. Brankář Tim Krul musel vytasit první zákrok proti střele Davida Silvy, gólem neskončil ani pokus Sergia Agüera.

Citizens drželi domácí na uzdě půl hodiny, ale následně se domácím podařila akce, kterou sice zakončil Demba Ba nepřesnou střelou, nicméně hra se od té chvíle vyrovnala a šance byly k vidění před oběma brankami.

Joe Hart hosty podržel při střele Hatema Ben Arfy, ovšem největší šanci první půle měl Gareth Barry, jehož opakovanou střelu vykopával těsně před brankovou čárou obránce Davide Santon.

I druhý poločas začali lépe hosté, ale proti pozorně bránícím domácím se jim dlouho nedařilo vytvořit si gólové šance. A tak se gól zrodil po střele z dálky, když k tyči zapadla technická rána Yayi Tourého zhruba ze dvaceti metrů.

Manchester City měl v následujících minutách řadu příležitostí na zvýšení svého náskoku. Po chytrém obloučku minul Agüero branku o několik centimetrů, v síti neskončila ani Tourého hlavička či sólový únik stejného hráče.

Touré se však své druhé branky v zápase přeci jen dočkal, když v závěru zápasu před brankou zakončil dobře provedný protiútok Citizens.