Plzeň vyhrála v Mladé Boleslavi, Teplice rozstřílely Duklu

Hráči Viktorie Plzeň zvítězili v nedělním utkání 28. kola nejvyšší soutěže na hřišti Mladé Boleslavi 1:0 a udrželi se ve hře o mistrovský titul, když na vedoucí Liberec ztrácí tři body. Jediný gól zařídil v městě automobilů tři minuty před koncem záložník Vladimír Darida.

Ligová tabulka

Hostující celek z šesti pokusů ještě nikdy v Boleslavi nezvítězil, tentokrát však toužil po úspěchu, jelikož se mohl dotáhnout na tři body za vedoucí Liberec a udržet šanci na obhajobu titulu. Plzeň nechala na lavičce svého kapitána Horvátha, který v týdnu prodělal virózu. I bez něj byla v prvním poločase nebezpečnější, více držela míč na svých kopačkách a dostávala se do zakončení.

Vedoucí gól měl na hlavě v 14. minutě záložník Darida, z několika metrů před boleslavskou brankou ale minul. Domácí tým poté zlepšil pohyb i důraz, což vedlo k vyrovnání hry. Po půl hodině se z brejku ocitl ve vyložené šanci Jakub Mareš. Ten si uvnitř vápna chytře zasekl míč a vypálil, jenže brankář Čech jeho ránu vyrazil. Západočeši museli ve druhé půli, kterou poznamenal silný liják, více otevřít hru. Hosté na rychlém povrchu trpělivě kombinovali, naopak Boleslav čekala na šance z protiútoků. V 55. minutě po chybě brankáře Šedy v domácích ochozech jen zatrnulo, hrozící nebezpečí ale uhasil stoper Rolko.

Vedení tak mohli po jednom z několika rychlých brejků strhnout na svou stranu Boleslavští. V 68. minutě pálil Mareš, brankář Čech však jeho pokus vyrazil na břevno. S přibývajícími minutami bylo patrné, že utkání může rozhodnout jediná branka. Velmi blízko rozhodující trefě byl osm minut před koncem střídající Horváth, jeho střela z přímého kopu ale trefila jen břevno a následnou dorážku útočníka Wágnera zastavila hradba těch boleslavských obránců. Plzeň se nakonec dočkala - tři minuty před koncem pronikl po pravé straně Rajtroral, jeho přihrávku převzal ve vápně Darida a technickou střelou k tyči rozhodl. Ještě o chvíli později mohl srovnat boleslavský útočník Bulut, ovšem trefil jen tyčku. Západočeši minimálně do večera přeskočili druhou Spartu a stále mají naději na obhajobu mistrovského titulu.

[h2][ur=l=index.php?page=zapas&zapas=61816&t=179&m=451]KOMPLETNÍ STATISTIKA DUELU ML. BOLESLAV - PLZEŇ[/url][/h2]

Olomouc se rozešla s Jabloncem smírně

Borci Sigmy Olomouc remizovali v nedělním utkání 28. kola Gambrinus ligy doma s Jabloncem nerozhodně 1:1. Hosté po Pitákově trefě vedli, ale Sigma zásluhou Dreksy srovnala na konečných 1:1, stále však není zachráněná v nejvyšší soutěži.

Zápas čerstvých vítězů Českého poháru, fotbalistů Sigmy Olomouc, začal slavnostně. Dres hanáckého týmu si převzal celoživotní fanoušek Sigmy, rodák ze Šumperku, režisér a herec Miroslav Krobot. Představitel trenéra Hnátka z filmu Okresní přebor se nechal slyšet, že naposledy byl na poháru na Olomouci v roce 1992, kdy vyřadila Hamburk, a že by podobného soupeře Sigmě přál i tentokrát.

Jenže Hanáci ještě nemají prvoligovou jistotu pro příští ročník, tu jim mohlo zajistit jedině vítězství nad Jabloncem. V první půli se domácí za jistotou hnali, ale své šance zahazovali. Po Schulmeisterově akci ve 25. minutě vytáhl Ordošovu střelu nad břevno brankář Špit. Na druhé straně ve 29. minutě po Lafatově přihrávce ve skluzu netrefil branku Kopic. Ordoš měl ještě jednu výbornou příležitost, ale hlavičku po Varadiho centru poslal v dobré pozici nad.

Druhý poločas začal pro domácí šokem. Po tečovaném centru Pavlíka se k míči dostal Piták a otevřel skóre zápasu. V 65. minutě pak Piták ideálně vysunul Kopice a ten šel sám na brankáře Zlámala. Pokusil se ho přehodit, ale Zlámal fantasticky tento úmysl přečetl a uchoval naději na dobrý výsledek. O dvě minuty později pak Sigma srovnala. Po rohovém kopu Vepřeka si naskočil na hlavičku Dreksa a nedal Špitovi šanci. Skóre zápasu už se pak nezměnilo a Sigma tak musí čekat na definitivu do středečního utkání v Hradci Králové.

KOMPLETNÍ STATISTIKA DUELU OLOMOUC - JABLONEC

Teplice rozstřílely Duklu

Hráči Teplic vyhráli v nedělním utkání 28. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku nad Duklou Praha 4:0. Severočeši rozhodli o třech bodech už v první půli, kdy se dvakrát trefil bosenský záložník Admir Ljevakovič, další zásah přidal Štěpán Vachoušek, po změně stran skóre uzavřel Egon Vůch.

Domácí celek byl od začátku aktivnější. První šanci sice ještě Vůch neproměnil, ale už v 9. minutě Ljevakovič hlavou poprvé překonal gólmana Filipa Radu, který stál proti svému otci trenujícímu teplické fotbalisty Petru Radovi. Úvodní trefě Severočechů předcházelo břevno nastřelené Vůchem, jenž po čtvrt hodině s přispěním Rady opět orazítkoval horní tyčku.

Ljevakovič se v 30. minutě dočkal páté trefy v sezoně, když se trefil střelou za hranicí šestnáctky. Tím ještě nebyl střelecký účet prvního poločasu uzavřený. Vachoušek stejně jako Ljevakovič napřáhl mimo pokutové území Dukly a Rada opět tahal míč ze sítě.

Po změně stran se do střelecké listiny zapsal velmi aktivní Vůch, který po akci Vachouška a Jindráčka přeloboval hostujícího brankáře. Na druhé straně měl po střele Pázlera štěstí teplický gólman Grigar, který s pomocí tyčky uhájil třináctou nulu v sezoně a v hodnocení mužů mezi třemi tyčemi se osamostatnil na první pozici právě před Radou.