Lavička hledal důvody nevýrazného výkonu Sparty

Lavička hledal důvody nevýrazného výkonu Sparty

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Pražská Sparta na svém hřišti přivítala Příbram a stálo jí hodně práce, aby se mohla na konci zápasu radovat ze zisku tří bodů. Předvedená hra Sparty totiž nebyla příliš kvalitní, nicméně trenér Letenských Vítězslav Lavička věří, že otočení zápasu z 0:1 na 2:1 jeho týmu psychicky pomůže a bude lépe.

„Na začátku nás srazila hloupá chyba a branka nás poslala psychicky dolů, což vyústilo v nervozitu a zbrklost. Měli jsme špatný pohyb a nedůrazem jsme soupeři nabídli lacino většinu míčů. O přestávce jsme udělali změnu a hra se mírně zlepšila, což mělo za následek dva góly,“ zhodnotil zápas trenér Vítězslav Lavička v rozhovoru pro oficiální stránky klubu.

Do utkání od první minuty zasáhl i Bekim Balaj, albánský útočník, jenž na Letnou přišel v létě z Tirany. „Do zápasu šel hodně motivovaný a natěšený. Věřím, že se jeho výkony budou v dalších zápasech zlepšovat,“ uvedl Lavička na adresu nového hráče, který se dostal do dvou slibných příležitostí.

Zápas 2. kola se hrál v bez diváků kvůli disciplinárnímu trestu. Právě absence diváků by podle Lavičky mohla být tím důvodem, proč byl výkon Sparty zejména v prvním poločase nevýrazný. „Prázdné tribuny mohly mít za následek špatný první poločas, ale to není omluva. Bylo potěšující slyšet povzbuzování v okolí stadionu, myslím, že to zaregistrovali úplně všichni,“ uvedl sparťanský kouč.

„Pozitiva v naší hře se budou hledat těžce, ale jsem rád, že hráči i přes nízký věk většiny z nich, utkání nezabalili a poprali se o tři body. Podobný zápas jsme hráli i na Dukle, kde se nám ale podařilo pouze vyrovnat. Sám jsem jako hráč zažil mnoho zápasů, kdy mužstvo musí otáčet výsledek, takže vím, že to může mužstvu psychicky pomoci,“ dodal kouč.