Manchester United smetli Portsmouth

Hráči Manchesteru United stylově oslavili dvacáté výročí trenéra Alexe Fergusona ve funkci, když vyhráli doma nad čtvrtým Portsmouthem 3:0, a upevnili si tak vedení v Premier League.

Tři body měli Red Devils v kapse prakticky už v desáté minutě, když vedli po penaltě Louise Sahy a volném přímém kopu Cristiana Ronalda 2:0. Třetí trefu pak přidal ve druhém poločase Nemanja Vidic.

Jelikož Chelsea hraje svůj zápas s Tottenhamem až v neděli, Manchester United vedou tabulku s tříbodovým náskokem před úřadujícími mistry Premier League, když vybojovali 28 bodů v 11 utkáních. Blues jich mají na kontě 25 a třetí Bolton, který doma nečekaně prohrál s Wiganem, jich vybojoval dvacet.

Remízový specialista z Watfordu dosáhl na první vítězství v sezoně, když porazil Middlesbrough 2:0, zatímco Charlton se po výhře 1:0 nad Manchesterem City vyškrábal z posledního místa v tabulce. V sobotu večer se ale na něj vrátil, když Sheffield United vyhrál na hřišti Newcastlu 1:0. Hosté tak nejen poprvé zvítězili na hřišti soupeře a vsítili zde vůbec první letošní gól, ale navíc dosáhli na 17. místo. O jejich vítězství rozhodl v 68. minutě Danny Webber.

Úspěch slavil v sobotu také Liverpool, který díky dvěma gólům Dirka Kuijta porazil Reading a má na sedmé příčce stejně jako Everton 17 bodů.

Jensen zařídil Fulhamu vítězství nad Evertonem

Tečovaná střela domácího Clause Jensena ve druhém poločase utkání mezi Fulhamem a Evertonem rozhodla o vítězství londýnského celku 1:0 v 11. kole Premier League.

Dánský reprezentant se prosadil v 66. minutě, kdy z otočky napálil balon do záložníka Evertonu Leeho Carsleyho, od kterého se míč odrazil za záda bezmocného brankáře Tima Howarda.

Ještě předtím se americký brankář blýskl skvělým zákrokem proti hlavičce Iana Pearce, přesto bude šestý Everton odjíždět domu zklamaný, neboť v prvním poločase jasně dominoval utkání. Do vážných šancí se například opakovaně dostal útočník Andy Johnson, ale ani zblízka branku netrefil. Stejně si vedl i osm minut před koncem zápasu, kdy ho bravurně vychytal brankář Fulhamu Antti Niemi.