Benítez odmítá řešit Gerrardovu roli v týmu

Kouč Liverpoolu Rafael Benítez odmítl spekulovat o roli reprezentačního záložníka Stevena Gerrarda v mužstvu po drtivé prohře na Arsenalu (0:3). Přestože je opět zraněn Momo Sissoko, dostal v utkání na Emirates Stadium na místě středního záložníka před Gerrardem přednost Boudewijn Zenden. Gerrardovi se v poslední době nedaří podle představ.

Benítez odmítá řešit Gerrardovu roli v týmu
"Steven hrál ve středu (zálohy) část druhého poločasu a mnoho šancí jsme si nevytvořili," řekl Benítez po debaklu v Londýně. "Potřebujeme se ovšem zlepšit jako tým a ne řešit jednoho nebo dva hráče."

Sny o titulu v Premier League se letos Liverpoolu prakticky rozplynuly už v první třetině soutěže. Liverpool v této sezoně ještě nevyhrál na hřišti soupeře a v tabulce je devátý s propastnou čtrnáctibodovou ztrátou na vedoucí Manchester United.

Naopak spokojený kouč Arsenalu Arsene Wenger nemusí skrývat ambice postupně dohnat vedoucí duo souteže Manchester United - Chelsea poté, co se jeho mužstvo posunulo na třetí místo se sedmibodovou ztrátou na obhájce titulu.

Wenger ovšem ocenil i hru soupeře, který zejména do první inkasované branky předváděl nebojácný a aktivní výkon. "Liverpool hrál dobře, ale velmi důležitý byl první gól. Trochu jsem se bál, že budou hráči nervózní, protože byli nešťastní z prohry na West Hamu. Věděl jsem, že budou nažhavení, ale někdy potřebujete najít tu správnou rovnováhu mezi odhodláním, soustředěností, klidem a vašimi představami," řekl Wenger.

"Potřebovali jsme ukázat sílu v zápase proti kvalitnímu soupeři. Chceme bojovat o titul, takže musíme doma porážet velké týmy. Ztratili jsme příliš bodů proti tzv. menším týmům, ale (moje) mužstvo je mladé a musíme se naučit zvládat začátky soutěže," doplnil kouč Arsenalu.

[ 13.11.2006 - bbc.co.uk / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]