Paříž nezvládla penalty a na domácí pohár může zapomenout

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Ambiciózní Paříž přijel na půdu šestnáctého celku Ligue1 Evianu v roli favorita a nebrala nic jiného, než postup do semifinále Coupe de France.

Čtvrtfinalista letošní Ligy mistrů nic nepodcenil a ačkoliv první brankář Sirigu odpočíval, v útoku běhali Ibrahimovič s Pastorem, v záloze se pohybovali Thiago Motta s Menézem, Matuidim či Beckhamem a v obranu řídil Thiago Silva.

Na první gól utkání se čekalo jen devět minut - to se po přihrávce beka Jalleta prosadil Argentinec Pastore. Komplikaci pro PSG však přinesla 44. minuta, kdy byla překonána i obrana lídra nejvyšší francouzské soutěže, o což se postaral tuniský útočník Saber Khelifa.

Protože se ve Francii hraje pouze na jeden zápas, muselo se prodlužovat. Domácí kouč Dupraz už měl všechny tři střídání vybraná. Spořivější Ancelotti, jenž nahradil během devadesáti minut pouze Beckhama ofenzivnějším Lavezzim, mohl z lavičky vytáhnout ještě dva trumfy. Tradiční žolík Gameiro tak šel do hry v 99. minutě a poslední změnu obstaral Ital Verratti.

Skóre se nezměnilo ani po třicet minutách prodloužení, během něhož se musel po červené kartě poroučet ze hřiště Thiago Motta a středeční drama tak musely rozhodnout pokutové kopy, které vyzněly ve prospěch domácího Evianu v poměru 4:1.

Za Evian své pokusy proměnili Sorlin, Sagbo, Khelifa a Barbosa, v dresu PSG rozvlnil síť pouze Lavezzi a exmilánští borci Ibrahimovič a Thiago Silva zklamali. Pařížská cesta pohárem se tak nečekaně zastavila již ve čtvrtfinále a jeden z cílů tak zůstal nesplněn.

Druhou dvojici tvoří poslední tým prvoligové tabulky Troyes a Bordeaux. Mužstvo Girondins v sestavě s českým reprezentantem Jaroslavem Plašilem porazilo díky dvěma brankám Cheicka Diabatého v závěrečné desetiminutovce 3:2 druholigový Lens. Semifinále se hrají 7. a 8. května.