Bohemians Praha 1905 slaví postup do první ligy

V nedělním utkání 29. kola Fotbalové národní ligy rozstříleli hráči Bohemians Praha 1905 na domácí půdě tým HFK Olomouc 5:1 a mohou slavit postup do nejvyšší soutěže. Už v sobotu si postup do Gambrinus ligy vybojovalo Znojmo. Ve druhém nedělním duelu vyhrál Varnsdorf nad Čáslaví 3:1.

Bohemians stačil k jistotě postupu bod, ale proti HFK Olomouc nenechali v "Ďolíčku" nic náhodě a už po prvním dějství vedli 3:0. Postupně se trefili Šmíd, Budínský a znovu Šmíd. Čtvrtý gól Pražanů přidal po přestávce Matěj Štochl. Vzápětí sice snížil Kovář, ale o několik minut později dovršil skóre na 5:1 Jakub Rada. Vršovický klub se tak do první ligy vrací po roční pauze.

Ve Varnsdorfu se už v první minutě prosadil domácí Volf. O vyrovnání se postaral Melissopoulos. Po změně stran ale už dominovali domácí, když další góly zaznamenali Schubert a z penalty Kotiš.