Čech nehrál, Chelsea spasili náhradníci

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnská Chelsea bez české dvojice Petr Čech – Tomáš Kalas porazila v přípravném utkání římský AS 2:1, když skóre ve druhém poločase otočili střídající hráči Frank Lampard a Romelu Lukaku.

Italský celek šel do vedení ve dvacáté minutě, když veterána v brance Chelsea Marka Schwarzera překonal Eric Lamela. Přitom mohlo být vše jinak, kdyby měl ve druhé minutě lépe seřízená mířidla Michael Essien, proti jehož ráně dokázal gólman Morgan de Sanctis včas zakročit.

I Schwarzer však ukázal své umění, po půlhodině hry bravurně zakročil proti střele Pabla Osvalda. S blížícím se koncem první půle stupňovala Chelsea svůj tlak, ale šance Kevina De Bruyneho ani Andrea Schürrleho gólové razítko nedostaly.

Po přestávce poslal manažer „Blues“ José Mourinho na hřiště hned šest nových hráčů včetně Franka Lamparda. Dlouholeté opoře a ikoně klubu stačilo pouze patnáct minut pobytu na hřišti k tomu, aby jako první hráč Chelsea dal gól. Obrat dovršil dvě minuty před koncem další střídající hráč Romelu Lukaku, jenž do sítě ve skrumáži hráčů poslal míč po zpětné přihrávce Demby Ba.

Chelsea - AS Řím 2:1 (60. Lampard, 88. Lukaku - 20. Lamela)

Chelsea (4-2-3-1): Schwarzer (Blackman h-t); Azpilicueta (Ivanovic 57), David Luiz (Cahill h-t), Terry (Lukaku 78) (c), Bertrand; Mikel (Van Ginkel 57), Essien (Lampard h-t); Moses (Ramires h-t), De Bruyne (Oscar h-t), Schurrle (Hazard 57); Torres (Ba h-t).

Roma (4-3-3): De Sanctis; Maicon (Jedvaj 78), Benatia, Castan, Balzaretti; Bradley, Strootman, Florenzi (Marquinho 69); Lamela, Osvaldo (Borriello 69), Totti (Tallo 85) (c).