Real zakončil špatný rok domácí porážkou

Hráči Realu Madrid utrpěli v středečním utkání 17. kola španělské ligy nečekanou porážku 1:2 se Santanderem, jenž byl před utkáním na čtrnáctém místě tabulky a chybělo mu šest hráčů základní sestavy. Svěřenci trenéra Cara, který v pondělí dostal od vedení klubu definitivu do konce sezony, tak ztrácejí na vedoucí Barcelonu už jedenáct bodů.

Hosté na San Bernabeu udeřili dvakrát ve třetí desetiminutovce zápasu díky Ayozemu a Melovi. Za "Bílý balet" se sice v 58. minutě podeváté v ročníku trefil Ronaldo, na víc se ale favorizovaní domácí nezmohli a počtvrté v sezoně před vlastními fanoušky prohráli.

Real se propadl na pátou příčku. Předstihla ho i Valencie, která se rozstřílela po přestávce a porazila 3:0 hosty z Mallorky. Na čtvrtém místě tabulky je účastník Ligy mistrů Villarreal, jenž uhrál jen bezbrankovou remízu v Málaze.

Ani La Coruňa nevyužila zaváhání týmů, které jsou před ní v tabulce. Deportivo inkasovalo v 76. a 83. minutě od hráčů Espaňolu a Tristán dokázal jen snížit. Program španělské ligy v kalendářním roce zakončí čtvrteční dohrávka druhé Pamplony s Atlétikem Madrid.

Výsledky - 17. kolo:

La Coruňa - Espaňol 1:2 (85. Tristán - 76. Fredson, 83. Sá)
Getafe - Sevilla 1:0 (37. Guiza)
Málaga - Villarreal 0:0
Betis Sevilla - Alavés 3:0 (45. Fernando, 64. Xisco, 86. Joaquín)
Real Madrid - Santander 1:2 (58. Ronaldo - 21. Ayoze, 27. Melo)
San Sebastian - Cádiz 2:0 (6. Gabilondo, 75. Prieto z pen.)
Zaragoza - Bilbao 3:2 (49. z pen. a 58. Ewerthon, 77. Milito - 27. Lacruz, 47. Etxebarria)
Valencie - Mallorca 3:0 (46. Albelda, 66. Villa, 80. Aurelio).

[ 21.12.2005 - eFotbal/ČTK. Foto: MARSfoto ]