Vzniknou dvě druhé ligy, zruší se ČFL a MSFL?!

[hot]REVOLUCE VE FOTBALE[/hot] Podle informací z dobře informovaného zdroje Hattricku by mohlo (nejdříve od sezony 2015/2016) dojít k revoluci ve struktuře soutěží v českém fotbale.

Vzniknou dvě druhé ligy, zruší se ČFL a MSFL?!
Uhrin se už prý Viktorii upsal, na „jedničku“ Zemana neměli v Plzni peníze

„Měly by vzniknout dvě skupiny druhé ligy - česká a moravskoslezská - a měly by zaniknout dosavadní třetí nejvyšší soutěže, tedy ČFL a MSFL. Třetím nejvyšším stupněm by se tak staly divize – nejspíš čtyři české a tři moravskoslezské skupiny. Důvody jsou jasné, ekonomické, kluby potřebují šetřit,“ upřesnil zdroj Hattricku.

Nešlo by o žádnou převratnou novinku, dvě skupiny národní ligy podle geografického hlediska – ať už šlo o Čechy a Moravu či ještě za Československa Česko a Slovensko – tady už v minulosti byly. Jelikož by z každé skupiny druhé ligy pravděpodobně postupovalo do Gambrinus ligy po jednom celku, vydělaly by na tom moravskoslezské kluby, jejichž počet a vliv v nejvyšší soutěži se v poslední době dosti snížil (je jich jen šest – Zbrojovka Brno, Baník Ostrava, SC Znojmo, Sigma Olomouc, Slovácko a Vysočina Jihlava).

Již v pondělí 16. prosince se v pražském Edenu schází Ligové shromáždění klubů první a druhé ligy. Je pravděpodobné, že na něm mohou být s těmito aktuálními návrhy seznámeni.

Česká liga není špatná, škodí jí ale sudí!


Zelenka: Je jiná doba, něco mladým řeknete a oni se urazí